Advert

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor..

Kızılay düğün salonunda düzenlenen programa Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor..
Bu içerik 887 kez okundu.
Advert

Kızılay düğün salonunda düzenlenen programa Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, İlçe Müftüsü Kemal Demirel ve Seydişehir’de görev yapan din görevlileri, emekli imam ve müezzinler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.

Yemek yemek ve su içmenin bir insan için ne kadar zorunlu bir ihtiyaç ise, insan içinde Yaratıcıya inanmanın ve Ona kulluk etmenin, ibadet etmenin büyük ihtiyaç olduğunu ifade eden İlçe Müftüsü Kemal Demirel;’’ Bizim inancımıza göre, yeryüzünde Allah’a ibadet için ilk inşa edilen Kabe-i Muazzama, diğer bütün camilerde Kabe-i Muazzamanın birer şubesidir. Buralarda sadece Allah kulluk edilir, sadece Allah’a ibadet edilir, onun önünde eğilinir. Camiler bizim birlik ve beraberlik mekanlarımızdır. Dışarıda ayrılık, bölünmüşlük, parçalılık vardır. Ama camilerde insanların tercihleri ne olursa olsun birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur vardır. ‘’dedi.

Eğitim ve öğretimin, okumanın önemine dikkat çeken Ahmet Cengiz Müh. Fak. Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan;’’okumak önemlidir ama okuduğumuzu doğru okumalıyız. Öğretmeyi iyi öğrendik ama eğitimde zayıf kalıyoruz. Öğretmeyi iyi öğrendik fakat edebi, saygıyı, ilmi öğretmeyi yapmadık.  İslam dininin temeli edeptir, ahlaktır. Ben görev yaptığım okullardan biliyorum, öğrencilerimizi yarış atı yaptık ama edebi ve adabı öğretemedik. Siz hocalarımızda bulunduğunuz yerlerde en büyük eğitimcisiniz. Model insansınız. İyi insan yetiştirmede sizlere büyük görevler düşüyor.” dedi.

Program daha sonra davetlilerin birlikte yemek yemesi ile son buldu.

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK