Advert

YENİ YILIN İLK KIZ ÇOCUĞU KONYA'DA DOĞDU

Konya'da 2019 yılının ilk bebeği Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya geldi.

YENİ YILIN İLK KIZ ÇOCUĞU KONYA'DA DOĞDU
Bu içerik 1294 kez okundu.

Konya'da 2019 yılının ilk bebeği Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde saat  00:03 dünya ya geldi.

Hatice - Caner Duran çiftinin kız bebekleri Saat 00:03'te dünyaya  gelirken, 3 kilo 360 gram ağırlığında doğdu. Kayseride 00:01 dünya ya gelen Recep Tayyip bebek in ardından ülkemizde dünya ya gelen ilk kız bebeği olduğu sanılıyor.
 13 yıllık evli Duran çifti, 3'üncü çocuklarını kucaklarına almanın mutluluğunu yaşarken bebeklerine henüz isim koymadılar.

Konya il sağlık müdürlü yeni yılın ilk bebeği için sosyal medyadan açıklama yaptı. 

Yapılan açıklama şu şekilde;

''Konya’da Hatice (36) ve Caner Duran çifti, üçüncü bebeklerine 2019 yılın ilk dakikalarında kavuştu. Konya'da 2019 yılının ilk bebeği 3 kilo 360 gram olarak dünyaya gelen ’Bebek Duran ’ oldu. 
Yılın ilk bebeği olan ‘Duran’ bebeğe İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Kadir Durgut, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Erkan Ataş ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serpil Arslanpınar ile diger hastane idarecileri çeyrek altın ve bebek bakım paketi hediye etti. 
Anneye hediyelerini takdim ettikten sonra açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “3 kilo 360 gram kız bebeğimiz 2019’un ilk misafiri oldu. Allah’tan hayırlı, bereketli, uzun ömürler diliyorum. Vatana millete hayırlı bir evlat olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
36 yaşındaki Hatice Duran, Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine gelerek doğumu beklemeye başladı. Sancıları artınca doğum odasına alınan genç anne saat 00.03'de normal doğumla 3 kilo 360 gram ağırlığında ve 50 santimetre boyunda bir kız çocuğu dünyaya getirdi.''Denildi.

YENİ YILIN İLK KIZ ÇOCUĞU KONYA'DA DOĞDU YENİ YIL İLK BEBEK KONYA
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe