ANADER'de 'Dokuz Mizaç' eğitimleri başladı

Anadolu Aile Derneği’nin organizesiyle gerçekleştirilen Dokuz Mizaç Giriş Eğitimi tanıtım toplantısı Aziziye Kültür Merkezi’nde yapıldı.

ANADER'de 'Dokuz Mizaç' eğitimleri başladı
Bu içerik 438 kez okundu.

Kısa adı ANADER olan Anadolu Aile Derneği, Konya’da önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. İnsanları mizaçlarına göre 9 sınıfa ayırarak inceleyen Enneagram eğitimleriyle ilgili tanıtım toplantısı, Aziziye Kültür Merkezi’nde kadınların yoğun ilgi gösterdiği bir oturumda yapıldı.

EĞİTİMLE DAHA KALİTELİ BİR TOPLUM

Açılış konuşmasını yapan ANADER Başkanı Fatma Kıvrak, Dokuz Mizaç eğitimini aldığını belirterek, “faydasını gördüğüm için diğer insanların da bu eğitimle tanışmasını istedim” şeklinde konuştu. İnsanların birbirlerini eğiterek daha kaliteli bir toplum oluşturacağını da anlattığı, daha iyi ürün elde etmeye çalışan ve tohumlarını komşularıyla paylaşan çiftçi hikâyesiyle örnekledi.

ENNEAGRAM MİZACIN OLUŞMASINDA ÖNEMLİ

Aile Danışmanı Tuğba Kayar tarafından verilen seminerde 'Dokuz Mizaç’ın özellikleri, tarihçesi, kullanım alanları gibi insanların neden farklı olduğu konuşuldu. Enneagram’ı bilmenin neler kazandırdığı hakkında da örnekler veren Tuğba Kayar, mizaç, kişilik ve karakter’in 'Dokuz Mizaç' eğitimindeki öneminin neler olduğunu anlattı. İnsanların mevcut problemlerinin, bakış açılarının, farklılıklarının değişik yorumlamalara neden olacağını bu yüzden görünenle insanların yargılanmaması gerektiğini ifade etti. Kayar, Enneagram’ın bu açıdan insanları anlama konusundaki önemine dikkat çekerek, iletişim kazalarının azalacağını,  potansiyel güçlerin daha etkili kullanılabileceğini hatırlattı. Evlenmeden önce farklı evlendikten sonra farklı, gençliğinde çocuk sevmeyen ihtiyarlığında tonton dedeye dönüşen bir kişinin karakter değişimi yaşayıp yaşamadığını ve Enneagram’ın bu durumu nasıl yorumladığını belirtti.

Program sonunda soru cevap faslının  ardından Enneagram tiplerinden Mizaç 3’ün anlatıldığı soruya doğru cevap verenlerin kitap hediye çekilişi de yapıldı.

Tuğba Kayar ve Fatma Kıvrak birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek tanıtım programını yorumladılar. Başkan Kıvrak, tüm ilişkilerde iletişim kazalarını önleyecek bu eğitim fırsatını katılımcıların ve izleyenlerin kaçırmamalarını istedi.

 

Anader idari binada yapılacak eğitimler 12 hafta boyunca devam edecek.

ANADER'de 'Dokuz Mizaç' eğitimleri başladı
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı