Advert

Seydişehirli Sağlıkçılar Cerablus İçin Beklemede

Türk askerinin ‘’Fırat Kalkanı’’ Operasyonu ile Cerablus’a girip İŞİD’e ait köyleri imha etmesiyle bölge temizlenmişti. Temizlenen bölgeye Türkiye’de yaşayan bir kısım Suriyeli göç etmeye başlamıştı...

Seydişehirli Sağlıkçılar Cerablus İçin Beklemede
Bu içerik 8628 kez okundu.
Advert

SÜLEYMAN SAYAN ÖZEL HABER

Türk askerinin ‘’Fırat Kalkanı’’ Operasyonu ile Cerablus’a girip İŞİD’e ait köyleri imha etmesiyle bölge temizlenmişti. Temizlenen bölgeye Türkiye’de yaşayan bir kısım Suriyeli göç etmeye başlamıştı.

Edinilen bilgiye göre; Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bölgenin sağlık ihtiyaçları için geçici görev ile 1 aylık gönüllü sağlık personeli alınacağını duyurdu. Bölgeye ihtiyaç olan sağlık personeli ise şu şekilde;

12 Hemşire, 4 Ebe, 2 Radyoloji Teknisyeni, 2 Laboratuvar Teknisyeni, 4 Pratisyen Hekim, 1 Dahiliye Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı ve 1 Aile Hekimi olması planlanıyor. Görevlendirme süresi 1 aylık yurtdışı görevi kapsamında olup, Pasaport gerekli olacaktır. Görevli personelin alacağı ücret ise günlük derecesine göre 80 ila 137 dolar arasında düşünülürken 1 ay kalacak personel yaklaşık 10 Bin lira para kazanacak. Konaklama ve Ulaşım Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği  (KHB) tarafından karşılanacak.

Öte yandan Seydişehir’de Başvuru yapan sağlık personellerinin de pasaportları gelmeye başladı. Görev çıkması durumunda, Seydişehir’den başvuru yapan sağlık personelleri 1 Ay süre ile Cerablus'ta hizmet verecek. Seydişehir Devlet Hastanesi Acil servisinde görevli, Cerablus için ilk başvuran sağlıkçılardan olan,  Hemşire Sümeyra Altuğ’a,  Seydişehir Ajans olarak, yeni çıkarttığı yeşil pasaportu ile görüntülememize izin verdiği için teşekkür ederiz.

 

Seydişehirli Sağlıkçılar Celabrus İçin Beklemede
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
Atiker Konyaspor: 0 - Fenerbahçe: 1
Atiker Konyaspor: 0 - Fenerbahçe: 1