Advert

2000 ÖĞRENCİ UMRE İÇİN YARIŞTI

İlçe Müftülüğünün mevlidi nebi haftası münasebetiyle tertip etmiş olduğu okullar arası umre ödülü olan temel dini bilgiler yarışmasının finalleri yapıldı...

2000 ÖĞRENCİ UMRE İÇİN YARIŞTI
Bu içerik 605 kez okundu.

Belediye düğün salonunda ki ilçemizde bulunan merkez köy ve kasaba okullarının 1.lerinin katıldığı final yarışmasında dereceye giren öğrencilere Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftüsü Adem Bebek ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Uluyurt tarafından çeşitli ödüller verildi.

2000 öğrencinin katıldığı bilgi yarışması sonucu okullarında 1. Olan öğrencilerin kıyasıya yarıştığı yarışmada ortaokullardan 1. Bostandere Ortaokulu, 2.İsmet Şen Ortaokulu ve 3. lüğü ise Mahmut Esad Ortaokulu aldı.

Öğleden sonra yapılacak olan Liseler arası final yarışması ile son bulacak olan Mevlidi-i nebi haftası münasebeti ile düzenlenen yarışmada ortaokullar arasında 1. Olanlara yarım altın, 2. Olanlara çeyrek altın ve 3. Olanlara da gram altın hediye edildi. Ayrıca 100 TL para ödülü verildi. Ödül altınların Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından finale kalan tüm öğrencilere ise Müftülük tarafından kitap hediye edildi.

Ak Parti İlçe Başkanı Sadettin Kuyucak ve Seydişehir Belediyesi Sosyal Faaliyetler Müdürü Aziz Karakuş’un da katıldığı Liseler arası 1. Sinin ise Umre ’ye gönderileceği yarışma programında bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Adem Bebek:

 

“Mevlidi Nebi haftası münasebeti ile İlçe Müftülüğümüz böyle bir güzel programa imza attı. 2000 kardeşimizde bu güzelliğe ortak oldu. Bu programda emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Seydişehir Belediyesine teşekkür ederim.” dedi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise:

“Okullar arası ve gençler arası spor faaliyetleri yoğun bir şekilde oluyor. Ama Peygamber Efendimizin ve hayatı ve dinimizin temel prensiplerini içeren böyle bir yarışmada gençlerimizin yarışması daha anlamlı buluyoruz.” Diyerek İlçe Müftülüğünün böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür etti.

2000 Öğrenci Umre İçin Yarıştı
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı