Advert

SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

Seydişehir ilçesinde İlçe Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Seydişehir şubesi tarafından Mevlid-i Nebi Haftası çerçevesinde "Hz. Peygamber ve Gençlik" konulu program düzenledi.

SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
Bu içerik 460 kez okundu.

Seydişehir ilçesinde  İlçe Müftülüğü  ve Diyanet Vakfı Seydişehir şubesi  tarafından Mevlid-i Nebi Haftası çerçevesinde "Hz. Peygamber ve Gençlik" konulu program düzenledi.

Kızılay Düğün Salonu'nda gerçekleşen programa konuşmacı olarak Prof Dr Ali Akpınar katıldı.

Kuranı Kerim Tilaveti ile  başlayan Programın açılışında konuşan İlçe Müftüsü Adem Bebek Hz. Muhammed'i anmaktan ziyade, onun yolundan gitmenin, onu örnek almanın herkesin önceliği olması gerektiğini söyledi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Akpınar " Peygamber Efendinin yaşamını kendi yaşamımızın merkezine koymamız gerektiğini belirtirken, Peygamber Efendimizi sadece, Mevlid-i Nebi haftalarında anmakla kalmayacağız, ki biz onu zaten her kutlu divana çıktığımızda, Allah’ın huzuruna namaz için durduğumuzda anıyoruz. Nasıl anmayalım ki? Yüce Rabbimiz, onu anıyor ve bizden de anmamızı istiyor. Buyuruyor ki: ‘Allah, peygamberine salat eder. Melekler, peygambere salat eder. Ey Mü’minler siz ne duruyorsunuz? Tam bir samimiyetle o peygambere selam edin, salat edin.’ İşte biz de bu emri ilahiye uyarak o peygambere salat ediyoruz, selam ediyoruz, Peygamberimizi anmakla iş bitmez, onu anlayacağız. Peygamberim, efendim, önderim kabir sınav sorusunda bana yönetilecek.

‘Peygamberin kim senin?’ denildiğinde, gönül rahatlığı içerisinde benim peygamberim Rasulullah diyebilmek için ben peygamberimi ne kadar tanıyorum? Benim hayatımda peygamber nerede duruyor? Bu soruları kendimize sormamız gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından  Seydişehir Yunus Emre Kız  Kuran Kursundan  hafız  olan üç öğrenciye  hafızlık diplomaları protokol tarafından  verilirken Seydişehir Belediye  Mehmet Tutal tarafından altın hediye edildi.

Programa Seydişehir  Kaymakamı  Aydın Erdoğan , Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan  Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet  Tutal ,  Yalıhüyük Müftüsü Önder Özkan ,Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer , CHP ilçe Başkanı Orhan Özel, MHP ilçe Başkan yardımcısı Eyüp Gül ,daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD- MEVLİDİ MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı