Advert

SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD KANDİLİ

Seydişehir’de Mevlit Kandili dolayısıyla başta Seyidharun Camii olmak üzere camileri dolduran vatandaşlar, namaz kılıp dua etti...

SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD KANDİLİ
Bu içerik 352 kez okundu.

 

Seydişehir’de Mevlit Kandili dolayısıyla başta Seyidharun Camii olmak üzere camileri dolduran vatandaşlar, namaz kılıp dua etti.

 

Vatandaşlar Seyidharun Camii ve Şehit Ahmet Erol Camiine kandil programı münasebeti ile akın etti.

 

Seyitharun Veli Camii ve Şehit Ahmet Erol Camii’nde okunan Mevlidi Şerif programına, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftüsü Adem Bebek, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Mevlit Kandili'nde cami cemaatine Seydişehir Belediyesi tarafından kandil simidi ve çeşitli ikramlarda bulunurken, Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından karanfil hediye edildi.

 

Mevlid Kandili dolayısıyla kadın, erkek, genç, yaşlı herkes camilerde saf tuttu. Namaz kılıp, dua eden vatandaşlar, okunan Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahilerle kandilin manevi havasını yaşadı.

 

Mevlit Kandilinin  Hazreti Peygamberin dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olarak kutlandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;  İnananlar olarak, her birimiz Peygamber efendimizin bize hayatı ve yaşayışından örnek bıraktığı ahlak, merhamet, şefkat, adalet, kardeşlik anlayışını;ailemize, toplumumuza ve tüm insanlığa taşımakla sorumluyuz. Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızı ziyaret ederek yada telefonla arayarak gönüllerini almalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne vesile olmasını diliyor, başta siz değerli Seydişehirli hemşerilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum"dedi.

MEVLİD KANDİLİ SEYDİŞEHİR'DE İDRAK EDİLDİ SEYDİŞEHİR'DE MEVLİD KANDİLİ
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe