Advert

SEYDİŞEHİR'DE HER BİN KİŞİDEN ÜÇÜ ORGAN BAĞIŞLADI

Seydişehir Devlet hastanesi ve Atatürk düşünce derneğinin ortaklaşa düzenlediği Seydişehir kaymakamlığı ve Belediyesinin destek verdiği organ bağışı farkındalık etkinliğinde 64 kişi organ bağışında bulundu.

SEYDİŞEHİR'DE HER BİN KİŞİDEN ÜÇÜ ORGAN BAĞIŞLADI
Bu içerik 580 kez okundu.

Seydişehir Devlet hastanesi ve Atatürk düşünce derneğinin ortaklaşa düzenlediği Seydişehir kaymakamlığı ve Belediyesinin destek verdiği organ bağışı farkındalık etkinliğinde 64 kişi organ bağışında bulundu.

Seydişehir Devlet Hastanesi personelleri ilçemizde çeşitli yerlerde standlar kurarak kampanyaya destek istediler. Hastane başhekim yardımcısı Yunus Açıkgöz sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada; Geçtiğimiz Pazartesi günü hastanemizde,dün akşam belediye düğün salonunda ve bugün gün boyu kaymakamlık önünde stand kurarak bağış taleplerini aldık,yaklaşık 120 vatandaşımız bağış formu doldurdu.

Ayrıca caddelerdeki dev ekranlarda organ bağışı ile alakalı video gösterileri yayınlandı, haftasonuna kadar yayınlanmaya devam edecek. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Dedi.

Ayrıca Devlet Hastaneside; 3-9 Kasım organ bağışı ve nakli haftası dolayısıyla hastanemizde, belediye düğün salonunda ve kaymakamlık önünde standlar kurduk,vatandaşlarımızı organ bağışı konusunda bilgilendirdik, bağış yapmak isteyen vatandaşlara form doldurarak bağış taleplerini aldık. şeklinde bir açıklama yayınladı.

Öte yandan organ bağışı ile ilgili olarak yapılan ortak programda büyük ilgi gördü.

Programda konuşan Kaymakam Aydın  Erdoğan; ’Hayırlı  ve güzel bir etkinlik. Bize geldiler destek istediler. Bizde seve seve geldik. 

Kurumlarımızın Hastanelerimizin zaten organ bağışı ile ilgili olarak çalışmaları var. Yalnız toplumu bilinçlendirmede bilgilendirmede bu tür  organizasyonların  özendirici, bilgilendirici yönleri  ile faydalı bir  program oldu. Organ bağışı yapmakla bir kişiyi bir aileyi kurtarabiliriz’’ dedi.

Organ bağışı farkındalık etkinliğinde İlk organ bağışını Kaymakam Aydın Erdoğan yaptı.

Programı düzenleyen  Seydişehir  Atatürk Düşünce derneği şube  başkanı Hüseyin  İrilter de;’’ 3 aydır çalışmalarımızı yürüyorduk. Kaymakam bey bize destek oldu.3 -9 Kasım Organ bağışı haftasında  böyle bir etkinliği düzenledik. Organ  nakli olan hastalarımızı da davet ettik. Onların hikayeleri bizleri bağış noktasında daha da heyecanlandırdı.’’ dedi.

 

Organ bağışı sonunda iyileşen  hastalar sahneye çıkarak  hayata organ bağışı sonucunda tutunmasını konu alan konuşmaları ile Salonda bulanan  başta İlçe  Kaymakamı  Aydın  Erdoğan olmak üzere birçok kişiyi ağlattı.

 

Gelecek hafta lösemili hastalar gününe dikkat çekmek  için salonda bulunanlar maske  taktı.

Programın son bölümünde 5 yaşında  gözlerini  kaybeden ve organ bağışı  ile  bir gözünün görme yetisi  kazanan  Yaşayan Aşık  Veysel olarak  tanımlanan TRT de ödül almış Cem  Cansız konser verdi.

Belediye düğün salonunda gerçekleşen programa Kaymakam  Aydın Erdoğan, İlçe  Emniyet  Müdürü Kasım  Özdemir, Ak Parti, CHP, MHP, İP İlçe  başkanları sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar  katıldı.

Toplamda  3 ila 9 kasım arasında gerçekleşen ve halen devam eden kampanyaya ilçemizde 184 kişi organ bağışında bulunmuş oldu.

KONYA SEYDİŞEHİR ADD ORGAN BAĞIŞI PROGRAM 64 KİŞİ ORGAN BAĞIŞI YAPTI SEYDİŞEHİR'DE HER BİN KİŞİDEN BİRİ ORGAN BAĞIŞLADI
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe