KONYA İTFAİYESİ DİJİTAL DÜNYADA

Konya genelinde itfaiye hizmetlerini yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, hazırladığı Digi-FIRE Projesi ile Avrupa Birliğinden hibe almaya hak kazandı. Proje, aktif ve gönüllü itfaiyecilerin mesleki eğitimlerini dijital ortam ü

KONYA İTFAİYESİ DİJİTAL DÜNYADA
Bu içerik 467 kez okundu.

 Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, hazırladığı proje ile AB’den destek almaya hak kazandı.

Projenin kabulü, Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklandı. Profesyonel ve gönüllü itfaiyecilerimizin mesleki eğitimlerini dijital ortam üzerinden yapmalarına imkân sağlayan Aktif ve Gönüllü İtfaiyeciler için Dijital Destek (Digi-Fire) adlı proje, 2018 Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında 130 proje arasından kabul edilen 22 proje arasına girmeyi başardı.

Konya İtfaiye Teşkilatı’na destek olması ve meydana gelebilecek yangınların ilk müdahalesinde kullanılması amacıyla 550 adet yangın söndürme tankeri mahallelere dağıtılmıştı. Konya’da bulunan bin 571 aktif gönüllü itfaiyeci de profesyonel itfaiyecilerle birlikte mesleki eğitimlerini e-öğrenme yöntemiyle daha ekonomik, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri hedefleniyor.

Türkiye, Almanya, İspanya ve Romanya’nın dâhil olduğu 7 ortak katılımcı kuruluşun bulunduğu Digi-Fire projesi, katılımcı ortakların çalışmaları ile yürütülecek. 2 yıl sürecek projeye AB’den toplamda 172 bin 594 Euro hibe sağlanacak.

KONYA İTFAİYESİ DİJİTAL DÜNYADA
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı