BAKAN KURUM'DAN SEYDİŞEHİR'E MİLLET PARKI SÖZÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Seydişehir Belediyesini ziyaret etti...

BAKAN KURUM'DAN SEYDİŞEHİR'E MİLLET PARKI SÖZÜ
Bu içerik 901 kez okundu.

Bakan Kurum, çeşitli programlara katılmak için geldiği  Seydişehir'de  Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a makamında ziyarette bulundu.

Bakan, Belediye ziyaretinde İlçe Jandarma eski binası alanının çözüme kavuşturulması için yardımcı olacağı ve Millet Parkı kurulması konusunda da Bakanlık olarak üzerine düşeni yapacağını belirtti.

Bakan Kurum, Belediye Termal Sosyal tesisleri inşaatında yapacağı incelemeleri ve Seyyid Harun Veli ziyaretini kar yağışı nedeniyle iptal etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ,Leyla Şahin Usta, Milletvekili Gülay Samancı, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,Konya İl Jandarma Komutanı, Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman eşlik etti.

Bakan Kurum'u Seydişehir Belediyesi ziyaretinde Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  Bölge Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları , Seydişehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri karşıladı

Akşam saatlerinde ilçemize gelen ve belediye girişinde çiçeklerle karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Belediye Başkanı Mehmet Tutal, üzerinde Seydişehir sembollerinin bulunduğu plaket hediye etti.

Belediye makamında bir süre sohbet eden Kurum daha sonra meclis toplantı salonuna geçerek yaklaşık 1,5 sat süren basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. Burada Başkan Tutal Bakana belediye çalışmaları hakkında brifing verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın Jandarma Komutanlığı ile itilaflı olan eski İlçe Jandarma binasının çözüme kavuşturulması ve Seydişehir’e Millet Parkı kazandırılması isteklerine Bakan Kurum olumlu baktığı öğrenildi.

 

Seydişehir Belediye Başkanı Nevzat Bey Parkının Millet Parkına çevrilmesi isteği üzerine Bakanın, geçtiğimiz günlerde Çevre Bakanlığı olarak Seydişehir Belediyesine önemli bir miktar para aktardıklarını Millet Parkı içinde yardımcı olacaklarını söylediği edindiğimiz bilgiler arasında.

Bakan Kurum, belediye ziyareti ve toplantıdan sonra akşam geç saatler de ilçemizden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

BAKAN KURUM SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ MURAT KURUM ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KONYA VALİSİ YAKUP CANBOLAT LEYLA ŞAHİN USTA GÜLAY SAMANCI MEHMET TUTAL SEYDİŞEHİR MUSTAFA KONURER FATMA VARANK AHMET SORGUN UĞUR İBRAH
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
Birçok üniversite diploması var, iş yok!