Advert

ZABITA EKİPLERİNDEN FİYAT DENETİMİ

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, usulsüz etiket, tarife ve fiyat kontrolü yapıyor...

ZABITA EKİPLERİNDEN FİYAT DENETİMİ
Bu içerik 1823 kez okundu.

Seydişehir Belediyesi Zabıta  Müdürlüğüne bağlı ekipler, usulsüz etiket, tarife ve fiyat kontrolü yapıyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Seydişehir Belediyesi zabıta ekipleri haksız kazanç elde etmeye çalışan fırsatçılara yönelik harekete geçerek usulsüzlük karşısında hem vatandaşı hem de dürüst esnafı koruyor

 

Başkan Tutal, Seydişehir genelinde üç haftalık bir süreden bu yana Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu’na uygun olarak fiyat etiketi denetimlerini  halk pazarları, market ve bakkal gibi perakende satış yerlerinde  sürdürdüğünü kaydetti.

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın talimatı üzerine Zabıta Ekipleri marketlerde ve bakkallarda  rafları dolaşarak etiketleri inceleyip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını tespit etmeye çalışıyor.


Vatandaşların haklarını korumak için gerekli tedbirleri almaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Tutal, herkesin hakkını hukukunu bilmesi gerektiğini kaydetti.

Ülkenin  son zamanlarda dış güçlerin ekonomik saldırısına maruz kaldığını kaydeden Başkan Tutal,  "şükürler olsun ki hükümetimizin dik duruşu ve sağlam politikaları çerçevesinde bu durum kontrol altına alındı. Ancak buna rağmen haksız kazanç elde etmek üzere bu durumdan faydalanan fırsatçılar bazı ürünlerde fiyat artışı yaparak vatandaşlarımıza sıkıntıya sokmak istiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Seydişehir Belediyesi olarak ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde çalışarak fırsatçılara taviz vermiyoruz. Zabıta ekiplerimiz, şehir merkezinde bulunan bakkal ve marketleri, gezerek fiyat etiketi denetimlerini yapıyorlar..Ürünlere fahiş fiyat uygulayan işletmelere rastlanırsa  gerekli cezai işlemler yapılacak. İlçemiz esnafımızın vatandaşları sıkıntıya düşürecek  bir girişimde bulunmayacağını umut ediyorum. Ancak denetimlerimizi devam ederek ,vatandaşlarımızın hakkını korumaya devam edeceğiz"dedi.

SEYDİŞEHİR ZABITA EKİPLERİ DENETİM FİYAT KONTROLÜ
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı