Advert

SEYDİŞEHİR'DE NİHAT HATİPOĞLU İZDİHAMI

Seydişehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu Sosyal ve Kültürel etkinlikler kapsamında Prof.Dr Nihat Hatipoğlu Seydişehir Milli irade meydanında Seydişehirliler ile buluştu...

SEYDİŞEHİR'DE NİHAT HATİPOĞLU İZDİHAMI
Bu içerik 3575 kez okundu.

Seydişehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu Sosyal ve Kültürel etkinlikler kapsamında Prof.Dr Nihat Hatipoğlu Seydişehir Milli irade meydanında Seydişehirliler ile buluştu. 

Sancak mehter takımının gösteri ile başlayan programda Seydişehir'in bir değeri olan sancak mehter takımı 5 tane eser çalarak açılışı yapmış oldu. İlçemizde bu tür organizasyonların vazgeçilmezi oldular.

Profesör Doktor Nihat Hatipoğlu söyleşisinden hemen önce sahneye çıkan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Hatipoğlunu Seydişehir de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Mehmet Tutal; ''4,5 yıllık zaman diliminde sizlere söz verdiğimiz projeleri yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Kalkınma sadece maddi değil, manevi kalkınma ile maddi kalkınmanın beraber gitmesi gerekir. Manevi hizmetler, çalışmalar noktasında sizinle birlikte birçok sosyal projeye imza attık. Bugün hocamızı davet ettik. İlçemize teşrif etti. Ben Hocamıza teşekkür ediyor. Programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 Saat 19:30'da başlayan söyleyişiye Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu  hoca yaklaşık 1 saat Seydişehirlilere peygamberimizi anlattı. Programa ilçe halkından yoğun katılım oldu.

Ezan okunduğunu duyan Hatipoğlu Ezan-ı şerif hakkında bilgi verdi. Peygamber efendimiz hakkında birçok konuda ilçe halkını aydınlatan Hatipoğlu, doğru bilinen yanlışlar hakkında bildiklerini aktardı.

Şeytanları def etmek için Seydişehirlilerden söz alan Hatipoğlu bunu gittikleri her ilçe yaptıklarını belirterek namaz kılmayanların en azından farz namaza başlamaları konusunda üçer defa toplu söz aldı.

Söyleşi sonunda Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu'na teşekkür ederek, Seydişehir'in bazı sembollerinin yer aldı hediye takdim etti.Etkinliğin sonunda Seydişehirliler Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışırken, izdiham oluştu Hatipoğlu aracına binmekte zorlandı. 

SEYDİŞEHİR PROF DR N HATİPOĞLU SEYDİŞEHİRDE İZDİHAMA NEDEN OLDU SEYDİŞEHİR'DE NİHAT HATİPOĞLU İZDİHAMIİHAT
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı