Advert

ÇEVRE YOLU AYDINLATMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Ticari ask olarak kullanılan ve vatandaşlar tarafından yıllardır beklenilen Çavuş Bostandere, Karabulak Kavşağı girişleri ..

ÇEVRE YOLU AYDINLATMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Bu içerik 745 kez okundu.

Ticari ask olarak kullanılan ve vatandaşlar tarafından yıllardır beklenilen Çavuş Bostandere, Karabulak Kavşağı girişleri ile Yeni Oto Sanayi ve  Marangozlar Sanayi Kavşağı arasında kalan karayolunda aydınlatma çalışmaları başladı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın MEDAŞ ve  TEDAŞ Genel Müdürleri ile yaptığı kazaların önlenmesi ve  Çevre Yolu aydınlatma talebi görüşmeleri sonuç verdi.

Aydınlatma çalışmalarının 1 aylık gibi kısa bir sürede sonuçlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Konya Seydişehir karayolu, Çavuş, Gevrekli , Bostandere mahallesi girişlerinde bulunan kavşaklarında aydınlatılarak kazaların önlenmesi konusunda çalışmaların yapılacağını kaydetti.

 

MEDAŞ VE TEDAŞ Genel Müdürleri ile yaptığı girişimler sonucu ışıklandırma çalışmalarının başladığını belirten Başkan Tutal; Çavuş, Gevrekli ve Bostandere Mahallerimizin girişleri, Yeni Oto Sanayi ve Marangozlar Sanayi arasında bulunan yol güzergahında yaşanan kazalar nedeniyle aydınlatma yapılması yönünde sürekli talepler oluyordu. Durumu MEDAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürlerimiz ve Karayolları  ile görüştük. Görüşmelerimiz sonucu yatırım programına   alınan kavşaklarımız ile Yeni oto Sanayi ve Marangozlar Sanayi güzergahın ihalesi yapıldı. 1 Milyon 550 lira  bedelle , yapımına başlanılan güzergahlarımızda su kanalları, orta refüjler ve Gevrekli, Bostandere, Çavuş mahallelerimizin girişlerinde bulunan kavşaklarda peyzaj düzenleme çalışmaları belediyemiz tarafından yapılacak" dedi.

 

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin önemli olduğunu kaydeden Tutal, "Yaşanan kazalar ve olumsuzluklar nedeni ile birçok sıkıntı yaşanmıştı. Vatandaşlarımızın talebi ve yaptığımız girişimler sonuç verdi. Bu konuda emeği geçen Karayolları Müdürlüğümüze, MEDAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Tutal, ayrıca Alaylar 1 Mahallesinde Seydişehir Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarının tamamlanarak aydınlatma çalışmalarının yapıldığı kaydetti.

 

 

 

 

BAŞKAN MEHMET TUTAL ÇEVREYOLU AYDINLATMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı