Advert

SEYDİŞEHİR'DE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

Seydişehir Belediyesi , Seydişehir ilçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı temsilciliğinin işbirliğiyle Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

SEYDİŞEHİR'DE  CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
Bu içerik 767 kez okundu.

Kızılay Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinlik İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Programa Belediye Başkanı Mehmet  Tutal , İlçe Müftüsü Adem Bebek, Emniyet  Müdür Vekili Kasım Özdemir ,Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile  din görevlileri katıldı.

Programın açılışında Seydişehir Müftüsü Adem Bebek konuşma yaptı.

 

İslam toplumundan  namazın  ve camilerin önemine değinen İlçe Müftüsü Adem Bebek;  Şüphesiz ki Allah'ın Mescitleri bu coğrafyanın kalbi mesafesindedir. Allah'a ve ahiret gününe inananlar  namaza çok önem verirler. Namazı ise cemaatle camilerde kılarak namazı ayağa kaldırırlar.

Camiler müslümanları dağıtmaz, toplar biriktirir kaynaştırır. Gönülleri birleştirir kalpler birbirine  kaynaşır, insanların muhabbeti camilerde ziyadeleşir.İslam toplumunun  teşkilatlanmasında   birinci   kurum camidir.Nereye  gidilirse gidilsin, nere  fethedilirse  fethedilsin orada  yapılan ilk şey camidir.Caminin anlamı toplamaktır. ”dedi.

Rabbim hem inşa eden hemde gerçek anlamda imar eden müminlerden eylesin bizleri diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; gerçek amacına uygun olan mescitler imar etmeyi ve aynı zamanda kullanmayı nasip etsin. Allah insanı yaratırken iman etmeyi ve kendisine itaat etmeyi hava  ve su gibi ihtiyaç olarak koymuş. Yani hayatın her bölümünde siz varsınız. Allah iyiliği emreden ve kötülükten alıkoyan bir topluluk aranızda olsun diyerek sizleri göstermiş. Sorumluluk ve göreviniz ağır. Ama dünyanın en güzel görevi. Rabbim layıkı ile bu görevi sizlere yapmayı nasip etsin. Biz gerek müftülük arsa tahsisi, kuran kursları ve camilerine arsa tahsisleri noktasında diyanetten gelen istekleri yerine getirmeye çalıştık. Ben hepinizin Camiler ve Din Görevliler haftasını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

 

Ayrıca Yunus Emre Kız Yatılı Kuran Kursu öğrencilerinden Hatice Kübra Çenesiz'e Hafızlık Belgesi Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve İlçe Müftüsü Adem Bebek tarafından verildi.

 

 

Program sonunda Belediye Başkanı tarafından katılanlara yemek ikramında bulunularak hediyeler verildi.

SEYDİŞEHİR'DE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı