Advert

CUMHUR BAŞKANI HİMAYESİNDE AŞURE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Konya’da öğle namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.

CUMHUR BAŞKANI HİMAYESİNDE AŞURE
Bu içerik 791 kez okundu.
Advert

Muharrem ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Konya’da aşure dağıtıldı.

Sultan Selim Cami önünde öğle namazının ardından Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı tarafından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Mahmut Kazan, aşure ikramı öncesinde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından her yıl ülkemizin farklı şehirlerinde aşure etkinliklerinin yapıldığını, bu yıl da 13 şehir ve 14 farklı noktada aşure ikramı gerçekleştirdiklerini belirtti.

SEVİNÇLERİMİZ DE ACILARIMIZ DA BİR

Kazan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Muharrem Ayı, Muharrem Orucu ve Aşure Günü hepimiz için müstesna bir yere sahiptir. Bu ay bereketin arttığı, Allah-ü Teâla’nın izzet-i ikramının bollaştığı bir aydır. Hz. Âdem’in bağışlanması, Hz. Nuh’un tufandan kurtulması, Hz. Eyüp’ün şifa bulması, Hz. Yunus’un balığın karnından kurtulması, Hz. İbrahim’in Nemrut’un ateşinden kurtulması gibi birçok olay bu aydadır. Öte yandan hepimizin ortak acısı Hz. Hüseyin efendimizin ve ailesinin Kerbela’da aç susuz bırakılması ile şehadeti de bu ayda gerçekleşmiştir. Bu acılar milletimizin ve ümmetin ortak acılarıdır.”

MİLLETİMİZ OYUN VE SENARYOLARA GELMEZ

Tarihin her döneminde olduğu gibi bugünlerde de fitne-fesat çıkararak ve türlü oyunlar oynayarak benzer olayların çıkarılmaya çalışıldığının altını çizen Kazan, milletimizin mayasındaki o güzel hasletler sayesinde ülkemizin bu oyunlara gelmediğini kaydederek; “Aziz milletimiz, ortak zaferleriyle birlikte ortak acılarını da hatırlayarak kardeşliğini kıyamete kadar sürdüreceğine tam olarak inanmaktadır. Peygamber efendimize, onun bütün ehli beytine ve hatıralarına hürmet ederek sünnetine sarılmaya devam edecektir. Milletimiz yalnızca Anadolu’da değil, bütün gönül coğrafyamızda adaletini, merhametini ve medeniyetini yeniden kuracaktır. Tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet düsturu ile bunu başarmak mümkündür” diye konuştu.

Okunan duanın ardından protokol üyeleri, vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

CUMHUR BAŞKANI HİMAYESİNDE AŞURE
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şehrin ve taraftarın enerjisi çok yüksek hedefimiz belli
Şehrin ve taraftarın enerjisi çok yüksek hedefimiz belli
 Mevlana ve Taptuk Emre tehlikede! Diriliş Ertuğrul 128  bölüm fragmanı
Mevlana ve Taptuk Emre tehlikede! Diriliş Ertuğrul 128 bölüm fragmanı