ÜMİT ÇOCUKLARI DERNEĞİ ENGİLSİZ YAŞAM BİR ADIM DAHA ATTI

Seydişehir Kavak Mahallesinde yaşayan doğuştan engelli Rukiye Kabaağaç’ın (51), akülü araba sevinci görülmeye değerdi...

ÜMİT ÇOCUKLARI DERNEĞİ ENGİLSİZ YAŞAM BİR ADIM DAHA ATTI
Bu içerik 745 kez okundu.

 Seydişehir Kavak Mahallesinde yaşayan doğuştan engelli Rukiye Kabaağaç’ın (51), akülü araba sevinci görülmeye değerdi.

Doğuştan belden aşağısı felç olan ve yürüyemeyen Rukiye Kabaağaç, Seydişehir Ümit çocukları Derneği desteğiyle 51 yıl sonra kendisine hediye edilen akülü arabasını görünce mutluluktan adeta uçtu. Ailesinin yardımıyla dışarıya çıkarılan Kabaağaç, artık kendi akülü arabasıyla dışarıya çıkıp sokakları dolaşabilecek. 

Felçli doğan kızının yürüyemediğini ifade eden 81 yaşındaki Anne İkbal ve Baba Hüseyin Kabaağaç, "İki oğlumuzdan sonra kızımız doğuştan felçli oldu. Çok doktora götürdük olmadı. Bizim yardımımızla ancak kapının önüne indirebiliyorduk. Umudumuza dernek yöneticileri koştu. Teşekkür ederiz. Hepsinden Allah razı olsun. Bizim yardımımız olmadan gün yüzüne çıkıp gezebilecek. Gözümüz arkada olmayacak." dedi.

Dernek Başkanı Münevver Yalçınkaya, " Hayırsever tarafından bize verilen akülü sandalyenin kardeşimizin yaşamını kolaylaştırmasını diliyorum. Bu yaşa kadar dışarıya çıkamamış. Bundan böyle rahatlıkla çıkıp gün yüzü görüp dolaşabilecek. Bu araçla bireysel olarak ihtiyaçlarını görebilecek. Görüyorsunuz ne kadar heyecanlı inşallah her daim böyle mutlu olur. Bu vesile ile topluma ve sosyal hayata izole olabilecek. Tüm engelli kardeşlerimize bu anlamda destek olmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Daha sonra kardeşlerinin yardımıyla akülü arabasına binen engelli Rukiye, arabasıyla kısa süreliğine gezdi. Rukiye’nin mutluluğu görülmeye değerdi.

Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı