EMNİYET ÖNEMLE ANLATTI, ÖĞRETMENLER DİKKATLE DİNLEDİ

İlçemizde görev yapan öğretmenlerin katıldığı, Belediye düğün Salonundaki toplantıda Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi ...

EMNİYET ÖNEMLE ANLATTI, ÖĞRETMENLER DİKKATLE DİNLEDİ
Bu içerik 987 kez okundu.

 İlçemizde görev yapan öğretmenlerin katıldığı, Belediye düğün Salonundaki toplantıda Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi Uzmanlarının verdiği bilgilendirme toplantısında, özellikle öğrencilerde uyuşturucu kullanan sayısının gittikçe artığı, Konya’da 40 bin kayıtlı 200 bin kayıtsız vatandaşın uyuşturucu kullandığı belirtilerek, uyuşturucuyla mücadelede okullara ve öğretmenlere büyük görevler düştüğü vurgulandı.

           

 

 Uyuşturucuya başlayanların büyük bir kısmının arkadaş ortamında ‘’Bir defadan bir şey olmaz’’ mantığıyla başladıklarını, bu ortamında genellikle okul çevresi, düğünler ve eğlence yerlerinin olduğu belirtildi.

               Narkotik uzmanları öğretmenlerden de sadece başarılı öğrencilerle değil tüm öğrencileriyle ilgilenmelerini isteyerek: ‘’Okullarımız bu konuda dikkatli olmalıdır. Bunun mücadelesi çok zordur. Öğretmenlerimiz öğrencilerinin zaaflarını bilmeli, öfkelerini kontrol etmeli, stresleriyle baş etmeli, iletişim kurmalı ve en önemlisi de hayır diyebilmelidirler ‘’ dedi.

               

 

Uyuşturucuların ilk yarım saatte rahatlattığını ve daha sonra öldürdüğünü belirten uzmanlar, başlama nedenlerin ilk başında merak geldiğini belirterek, televizyonlarda izlenen programlar, asilik, sınırlarını aşma cabası, farklı olma dürtüsü, arkadaşlarına uyma ve gruptan kopmama isteği, ayrıca sorunlarını çözmek ve unutmak gibi nedenlerin uyuşturucu kullanımında büyük faktör olduğunu söylediler.

               Uzmanlar velilere de büyük görev düştüğünü hatırlatarak:’’ Üniversiteye giden öğrencide bir özgürlük havası oluyor. Çoğunlukla kontrollerden uzak eğlenmek için gittikleri ortamlar uyuşturucu kullanımına zemin hazırlıyor. Bu nedenle velilerimiz gençlerin duygularını rencide etmeden kontrol etmeleri gerekiyor. Çocuklarımıza nerede hayır nerede evet diyeceğimizi iyi bilmeliyiz’’ diyerek velilerinde çocuklarına sahip çıkmaları konusunda uyardı.

EMNİYET ÖNEMLE ANLATTI ÖĞRETMENLER DİKKATLE DİNLEDİ SEYDİŞEHİR NARKOTİK KONYA NAKOTİK UYUŞTURUCU
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
Birçok üniversite diploması var, iş yok!