Advert

SEYDİŞEHİRLİ SEDA NUR 41 GÜN SONRA GÖZLERİNİ AÇTI

İş tayini nedeniyle Antalya'da yaşayan Seydişehirli Şen ailesinin bugün en mutlu günlerinden biri oldu.Antalya'da yolun karşısına geçmek isterken bir kamyonetin çarptığı 23 yaşındaki Kontrol ve Otomasyon Mühendisi Seda Nur Şen, 41gündür verdiği yaşam..

SEYDİŞEHİRLİ SEDA NUR 41 GÜN SONRA GÖZLERİNİ AÇTI
Bu içerik 5725 kez okundu.

Antalya'da yolun karşısına geçmek isterken bir kamyonetin çarptığı 23 yaşındaki Kontrol ve Otomasyon Mühendisi Seda Nur Şen, 41 gündür verdiği yaşam savaşını kazandı.

26 Temmuzda geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakımda tedavi gören Seda Nur Şen  (23) bugün gözlerini açtı ve  seslere tepki verdi.  41 gün sonra gözlerini açıp, seslere karşılık veren Seda Nur ailesini çok mutlu etti. Baba Kadir Şen, "41 gündür kızımın iyileşip, aramıza dönmesini sabırla bekliyoruz" dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol Otomasyon Mühendisliği Bölümü mezunu Seda Nur Şen, 26 Temmuz günü Antalya'da, Dumlupınar Bulvarı Ulusoy Caddesi'nden yolun karşısına geçmek isterken, 07 EY 344 plakalı ekmek aracının çarpmasıyla ağır yaralanmıştı. Sağlık görevlilerince ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Şen acilde yapılan müdahalenin ardından yoğun bakıma alınmış ve 41 gündür Seydişehirli aile kızlarından gelecek iyi haber için hastanede yatıp kalkıyordu. 

 

BİLİYORUM KIZIM LAVANTA KOKUSUNU ALIYOR

Kızının çok sevdiği lavantaları hastane bahçesine getirdi.

Şen, yaptığı açıklamada, kızının başarılı bir öğrencilik hayatının ardından hayali olan bir işe başlamak için sabırsızlandığı sırada talihsiz bir kaza ile karşılaştığını söyledi.

Kızım lavantaları çok severdi bende, buketleri hastane bahçesine getirdim. Biliyorum, hissediyorum kızım lavantaların kokusunu alıyor."dedi.

HAYATİ TEHLİKESİ AZALDI

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Melike Cengiz ise Şen'in solunum cihazından ayrıldığını ve bilincinin de açık olduğunu ifade etti. Genç kızın sağ tarafında hareket kusuru bulunduğunu anlatan Cengiz, "Hayati tehlikesi azaldı. Normal hayatine dönmesi için ciddi bir fizik tedavi görmesi gerekecek." diye konuştu.

DAVA AÇACAĞIM
Şu an çocuklarının sağlığının daha önemli olduğunu belirterek, ona yoğunlaştıklarını aktaran Kadir Şen, "Öğrendiğimize göre ekmek arabasını kullanan sürücü hakkında herhangi bir adli işlem yapılmamış. Kaza raporlarına bakıldığında ve daha sonra olay yerinden elde ettiğimiz fotoğrafta fren izinin tek taraflı ve en az 9 metre olduğu görülüyor. Tutanaklarda ise fren izinin 3 metre olduğu belirtildiğini iddia etti. Seda Nur sağlığına kavuştuğunda bu konuda yasal işlemleri başlatıp kişiler hakkında gereken davaları açacağım" dedi.

3.HAVA LİMANINDA İŞE BAŞLAYACAKTI

Baba kadir şen Ayrıca; 

Kızının hayati tehlikesinin sürdüğünü belirterek, "Kızım insanlık için bir şeyler yapma çabasındaydı. Bu nedenle kendini geliştirmek istiyordu. Türkiye Otomasyon Kurumu'na başvurduğu yazılım programı kabul görmüştü. Yazılımın Avrupa'da da kullanılabilmesi için işlemlerini yürütüyordu. Bu arada Türk Hava Yolları'nın yazılı ve sözlü sınavlarına girip kazanmıştı. 2 Ağustos günü, 3'üncü Havalimanı'nda göreve başlayacaktı. 41 gündür sabırla hastane bahçesinde iyileşip aramıza dönmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Bizde, Seydişehir Ajans ailesi olarak, şen ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunar hemşehrimiz Seda Nur'a Allah'tan şifa diliyoruz...

SEYDİŞEHİRLİ ŞEN AİLESİ KADİR ŞEN SEDA NUR ŞEN TRAFİK KAZASI ANTALYA EKMEK ARABASI 41 GÜN YOĞUNBAKIM AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe