Hane-i Saadet'e Yoğun İlgi!

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Ribat Eğitim Vakfı ile birlikte organize edilen "Hanei Saadet” isimli; aile, sevgi, iletişim ve eğitim konularının ele alındığı 12 ilden katılımın sağlandığı geniş kapsamlı projenin kapanış programı ge

Hane-i Saadet'e Yoğun İlgi!
Bu içerik 806 kez okundu.

 

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Ribat Eğitim Vakfı ile birlikte organize edilen "Hanei Saadet” isimli; aile, sevgi, iletişim ve eğitim konularının ele alındığı 12 ilden katılımın sağlandığı geniş kapsamlı projenin kapanış programı gerçekleştirildi.

 

Konya başta olmak üzere Türkiye ve dünyada eğitimden, insani yardıma birçok alanda önemli çalışmalar yaparak projeler üreten Ribat Eğitim Vakfı 3 gün süren ve Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında ortak düzenlediği Hane-i Saadet programı geniş katılımla sona erdi. Selçuklu Belediyesi'nin desteklediği ve toplam 66 projeden biri olan ve Ribat Eğitim Vakfı'nın düzenlediği “Hanei Saadet” Konya başta olmak üzere Türkiye'de aile üzerine çalışmalar yapan herkesin dikkatini çekti. Konya’da bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programa Türkiye'nin birçok yerinden kadın ve aile temsilcileri katılırken farklı üniversite ve STK'lardan katılan konuşmacılar da ailenin önemine dikkat çektiler.

Çalıştay ile ilgili konuşan ve Hanei Saadet projesi hakkında da bilgi veren Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Küçüktoka, "Gençlik geleceğin tohumudur. Bu tohumun özüne bakarak yarınlarımızı keşfetmek zor olmayacaktır. Her devrin gençliği kendi inançlarına göre kendi dairesinde enerjisini harcamıştır. Eski Mısır gençliği tabiatla mücadele sahnesinde, Sümer gençliği tapınaklarda, Yunan gençliği olimpiyatlarda, Efendimizin gençliği ise İslam’a ve insanlığa hayır ve hizmet yarışında bulunmuşlardır. Ashap devri İslam’ın ilk gençlik devridir. Osmanlılar asırlar sonra kocamış olan aşk ve iman ağacına gençlik aşısı yapmışlar, dünyaya gençliğin neler yapabileceğini göstermişlerdir. Fakat yıllar içinde gençlik adeta yorulmuş, günümüzün modern dünyasında bazı problemlerle baş başa kalmıştır. Böyle bir durumda yine aileden başlamamız gerekiyor. Yeni bir toplumun inşası ancak yeni bir bilincin inşasıyla mümkündür. Ülkemiz ve neslimiz adına önemli bir çalışmayı daha gerçekleştirdik. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. En önemli kurumumuz olan 'aile'yi korumak adına projelerimiz devam edecek" dedi.

 

3 gün süren Hane-i Saadet çalıştayı sonrasında elde edilen notlar bir araya getirilerek rapor hazırlanacağı ve yetkililere sunulacak. Çalıştay sonrasında konuşmacılara birer plaket verilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Hane-i Saadet Yoğun ilgi
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı