SELÇUKLU PARKI DUALARLA AÇILDI

Dönemin Selçuklu Belediye başkanı, şimdiki Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın katkılarıyla yaptırılan Selçuklu Parkı Hizmete açıldı.

SELÇUKLU PARKI DUALARLA AÇILDI
Bu içerik 2021 kez okundu.

Dönemin Selçuklu Belediye başkanı, şimdiki Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın katkılarıyla  yaptırılan Selçuklu Parkı Hizmete açıldı.

 

Kafeterya kısmının kaba inşaatı tamamlanan ve bir işletmeciye kiralık verilen ve halka açık kısmı hizmete giren Selçuklu parkının 1milyon 299 bin liraya mal olan ve bu maliyetin 750 bin TL si, Selçuklu belediyesi tarafından karşılanan Selçuklu parkta Oyun Alanları süs havuzu ve ışıklandırmasıyla, Şehrimize kazandırılan güzel bir park oldu.

Açılış töreninin ev Sahipliğini yapan Belediye Başkanı Mehmet Tutal konuşmasında vaat ettikleri bütün hizmetleri yerine getirdiklerini, şehrin yeşil alan kazandırılmasında ise önemli hizmetlere imza attıklarını belirterek; ‘’ Bugün Hizmete açtığımız Selçuklu Parkı böyle güzel bir hizmet. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve devlet hazinesinin asıldığı bu alan takas yoluyla 650 bin lira harcama yaparak kazandırdık. İlçe tarım binasının olduğu alanda yeşil alan olacak. Sırada Halk eğitim merkezinin olduğu alan var. Bu alanlarda yeşil alan olunca şehir merkezi adeta nefes alacak. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde Büyük Şehir Belediye Başkanımız özellikle işlerin hızlanmasında kaymakam Aydın Erdoğan beyin büyük emekleri oldu. Diğer emeği geçenlere de huzurunuzda teşekkür ediyorum.’’ dedi.  

 

Başkan Uğur İbrahim Altay, “Belediyecilik çalışmalarımız da birlik beraberliğin sembolü”

Törende konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin birlik beraberlik içersinde çalıştıklarını ifade ederek; “ Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte bütün ilçelerimiz Büyükşehir sınırına dahil olmuştu ama ilçeler arasındaki kardeşlikler devam ediyor. Hem ilçe belediyelerimiz birbirleriyle kardeşlik kurarak önemli projeler üretiyorlar hem de Büyükşehir olarak son beş yılda Seydişehir’e çok önemli hizmetlerde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Bu anlamda parkımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 

Açılış törenine katılan Ak Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da, "Hizmete açılan Seydişehir Parkın Seydişehir'e hayırlı olması temennisinde bulundu. Ak Parti iktidarıyla birlikte yaşanan değişimize dikkat çeken Samancı, " Ak Partinin temel hak ve hürriyetler başta olmak üzere yerel yönetimlere kadar dokunmadığı nokta hemen hemen hiç kalmadı. İnşallah bundan sonra da sizlerin desteği ile güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Başkan Pekyatırmacı, "Ak Parti belediyeciliği Türkiye'ye Örnek"

Ak Parti Belediyeciliğinin güzel örnekler ile başarılı işlere imza attığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," Selçuklu Belediyesi olarak Seydişehir Belediyesi ile birlikte çok güzel bir birlikteliği oluşturduk ve çok da kısa bir süre içinde bu park meydana geldi. Seydişehir Belediyemizle yaptığımız protokol kapsamında ihalesi yapıldı ve 1 milyon 290 bin TL sözleşme bedelli parkımıza Selçuklu Belediyemiz de 750 bin TL destek vererek bu eserin kısa sürede oluşmasına ve açılışa hazır hale gelmesine katkı sunmuş oldu. Bu Ak Parti belediyeciliği açısından çok önemli bir örnek. Biz Ak Partili Belediyeler olarak birbirimizin yanındayız ve birbirimizin destekçisiyiz. Sadece bulunduğumuz belde için hizmet etmek değil ülkemizin gelişmesine, büyümesine ve ilerlemesine  nasıl katkı sağlayabiliriz, nasıl destek olabiliriz bu anlayışla hareket ediyor ve hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu projenin protokolünde imzası bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a öncelikle teşekkür ediyorum. Seydişehir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bize de Selçuklu Belediye Başkanı olarak bu işin bitiminde ve açılışında burada kurdeleyi kesmek nasip oldu. Parkımız Seydişehirimize hayırlı olsun" dedi.

 Seydişehir'in doğası, tabiatı ve insanları ile mükemmel bir yer olduğunu ifade eden Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan,  İlçenin yapılan yatırımlarla her geçen gün daha yaşanabilir ve modern hale geldiğini belirterek parkın kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti .

Açılışa ; AK Parti Konya Millet Vekili Gülay Samancı, Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  Ak Parti Belediyelerden Sorumlu Başkan yardımcısı görevine getirilen Harun Tüfekci, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer, MHP İlçe Başkanı Abdullah Söğüt, çevre ilçe Belediye Başkanları,Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Seydişehirliler katıldı. 

seydişehir Selçuklu parkı açıldı Gülay Samancı Uğur İbrahim Altay Harun Tüfekci Ahmet Pekyatırmacı Aydın Erdoğan Mehmet Tutal Mustafa Konurer Abdullah Söğüt
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı