Advert

VAKAYA GİDEN SEYDİŞEHİR 112 EKİPLERİNE ÇİRKİN SALDIRI

Seydişehir 112 Ekipleri arrest ihbarı değerlendirmek üzere Gevrekli mahallesine gittiklerinde saldırıya uğradılar.

VAKAYA GİDEN SEYDİŞEHİR 112 EKİPLERİNE ÇİRKİN SALDIRI
Bu içerik 24653 kez okundu.

Seydişehir 112 Ekipleri  arrest (kalp durması)  ihbarı değerlendirmek üzere Gevrekli mahallesine gittiklerinde saldırıya uğradılar. 

İddialara göre ; 112'e ekipleri 14:06'da bir ihbarı değerlendirerek ilçeye bağlı Gevrekli mahallesine 11 dakika sonra yaklaşık 15 KM ilerde bulunan mahalleye 14:17'de girdiklerinde çok geç kaldığı öne sürülerek  saldırıya uğradılar.

Saldırı sonucunda ambulansın camı patlayıp koltukta oturan sağlık personelleri kırılan camlardan hafif şekilde yaralandı. Beyaz kod verilen olayda sağlık personeli can güvenliği olmaması gerekçesi ile olay yerinden kaçtı. Fakat yine iddialara göre, mahallede bulunan 3-4 araçla ambulansın peşine düşüp kovalayan hasta yakınları ile olan kovalamaca Seydişehir ilçe emniyet müdürlüğünün önünde sona erdi. Sağlıkçılar olayı savcılığa verdikleri suç duyurusu ve bakanlığa verdiği beyaz kod ile duyurdu.

Öte yandan saldırı sonucu müdahele edilemeyen hasta hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Ambulans tamir olmak üzere Konya'ya gönderilirken sağlıkçıların hayati tehlikesi bulunmuyor.

Seydişehir Ajans ekibi olarak, hayatını kaybeden hemşehrimize Allahtan rahmet, sağlıkçılarımıza geçmiş olsun, sağlıkta şiddete hayır diyoruz

Beyaz kod nedir ? ; Dünya Sağlık Örgütü şiddeti “kişinin kendisine, karşısındaki bireye, gruba, topluma karşı yaralanma, ölüm, psikolojik zarar ve kayıpla sonuçlanan ya da sonuçlanması muhtemel fiziksel güç uygulaması veya tehdidinde bulunması” olarak tanımlamıştır. 

Seydişehir ambulans saldırı 112
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan     0000-00-00 11 dakikada kim gidebiliyor o kadar yolu. Adam 110 120 gelmiş o bayram trafiğinde. Sağlık personeline saldıran herkes gereksiz. Boşuna oksijen tüketiyorlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe