Advert

Trendyol Artık Alibaba

Bir süredir Türk e-ticaret girişimi Trenyol’u satın almak için çalışmalar yürüten Çinli İnternet devi Alibaba’ya izin çıktı. Rekabet Kurumu, Trendyol’un e-ticaret devi Alibaba’ya satışı için gerekli onayları verdi...

Trendyol Artık Alibaba
Bu içerik 801 kez okundu.

Bir süredir Türk e-ticaret girişimi Trenyol’u satın almak için çalışmalar yürüten Çinli İnternet devi Alibaba’ya izin çıktı. Rekabet Kurumu, Trendyol’un e-ticaret devi Alibaba’ya satışı için gerekli onayları verdi.

Yaklaşık bir ay önce sürpriz bir açıklama yapan Alibaba, ülkemizde uzun yıllardır internet alışverişi konusunda hizmet veren Trendyol’u satın aldığını duyurmuştu. Yapılan duyurunun ardından anlaşmanın detaylandırılacağı ve satın alımın gerçekleşmesi adına gerekli kurumlara başvurulacağı söylenmişti. Anlaşmanın yapılmasının üzerinden geçen yaklaşık bir aylık sürenin ardından Rekabet Kurumuna yapılan başvuru sonuçlandı. Kurum, bu satın alma işlemine ilişkin onayı dün sitesinden yayımladı. Kurumdan yapılan açıklamaysa şöyle oldu: "DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş.'nin tek kontrolünün Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi."

Rekabet Kurumundan gelen onayın ardından bünyesinde Trendyol’un da olduğu DSM Grup Danışmanlık, İletişim ve Satış Ticaret Anonim Şirketi’nin tek kontrolü, Alibaba.com Singapore E- Commerce Private Limited tarafından devralınmış oldu.

Trendyol Artık Alibaba
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı