Advert

SAĞLIK BAKANI SEYDİŞEHİRLİ DEĞİLMİŞ

Yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın seydişehir ile alakası olmadığı bir yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı.

SAĞLIK BAKANI SEYDİŞEHİRLİ DEĞİLMİŞ
Bu içerik 6942 kez okundu.

 

Konya doğumlu olan bakanın esas memleketinin Konyanın kulu ilçesinin Tavşançalı mahallesinden olduğu bilgisi öğrenildi.

Yeni kabinenin açıklanmasından sonra, yeni Sağlık Bakanını Seydişehirli olduğu haberi ilçemizde büyük heyecan yaratmişti. Daha sonra gerçek ortaya çıktı.Bakanın Kulu Tavşançalı'lı olduğu,Seydişehir'le uzaktan yakından alakası olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Konya'dan Bakan çıkması ilçemizdede sevinçle karşılandı.

FAHRETTİN KOCA'NIN ÖZGEÇMİŞİ

1965'te Konya'da doğan, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitiren Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1988'de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı.

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak 1995'te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu.

Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüten Koca'nın, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunuyor.

Koca, aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcılığını, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneğinin Başkanlığını ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanlığını yürütüyor.     

İngilizce bilen Koca, evli ve dört çocuk babası.Bu vizyonla yetişmiş nitelikli insan gücü, doğru yönetim anlayışı ve yeterli kaynağın yerinde kullanımı, siz gençlerimizin dinamizmi ile birleşince hep birlikte başarmamak için neden yoktur."

 

    

YENİ SAĞLIK BAKANI SEYDİŞEHİRLİ
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı