Advert

SEYDİŞEHİR DEVLET HASTANESİNDEN BİR İLK

Seydişehir Devlet hastanesi Parmak ısırtacak bir yeniliğe imza atıyor...

SEYDİŞEHİR DEVLET HASTANESİNDEN BİR İLK
Bu içerik 4477 kez okundu.

Seydişehir Devlet hastanesi Parmak ısırtacak bir yeniliğe imza atıyor. Poliklinik binasına koyulan televizyon sayesinde hastalar tahlillerinin çıktığını oturdukları yerden takip edebilecekler. Sistem ise şöyle çalışıyor. Devlet hastanesine gidip muayene olduğunuzda hekiminiz sizden tahlil isterse tahlili  verdiğiniz anda sisteme hastanın ismi düşüyor. Hastaların isimlerinin yanında bulunan buton tahlil laboratuvarda çalışıyor iken kırmızı yanıyor. Buton yeşile döndüğünde hastanın tahlilleri çıkmış oluyor. Direkt olarak hekiminin yanına gidip sonuçlarını gösterebiliyor. Hastalar ayrıca sonuç barkodu ile kİOSK’tan (ayaklı bilgisayar )sonuçlarını  okutarak alabiliyor ve randevularını onaylayabiliyorlar. Ayrıca sistem açık ise muayene sırası almaları da mümkün.Sistem çalışanlarada küçük bilgiler açılır pencerede sunuyor.

Seydişehir devlet hastanesinin bir yeniliği de ancak özel hastanelerde görülen mesaj sistemi sıra aldığınız anda sistem tarafından cep telefonu numaranıza muayene bilgileriniz düşüyor. Böylece hangi polikliniğe muayene olacağınız, kaçıncı sırada yer verildiğinin yanı sıra olası durumlarda sizden habersiz giriş yapılmasını engellenmiş oluyor.

Hastaneden çıkıp eczaneye gittiğiniz ise SGK tarafından doktorunuzun size yazdığı ilaçları , e reçete bilgilerini ve katılım bedeliyle birlikte mesaj alıyorsunuz. Mesajların sonunda sistem size acil şifalar temennisinde bulunmayı ihmal etmiyor. Yenilikler bununlada sınırlı kalmıyor elbette, hastane personelleri parmak izlerini okutmadıklarında, geç kaldıklarında yada gelmediklerinde sistem tarafından kendilerine mesaj gönderiliyor böylece çalışanlar saatler konusunda daha hassas iken vatandaşlarında çalışanlara haksız ithamlarda bulunmaları önleniyor. 

Artık poliklinik gişelerinde doktor kapısı önlerinde geniş kalabalıkları önlemek adına, çağada ayak uydurmak gerektiğini düşünülerek, yapılmış. Öte yandan sağlık sektöründe televizyondan tahlil takip etme Konya’da bir ilk olma özelliği taşıyor.  KİOSK cihazından yapılan işlemlerde Konya merkezi saymazsak ilçelerde ilk olma özelliğini taşıyor. Seydişehir Devlet Hastanesi Özel hastanelerde uygulanan mesaj sistemini de yaklaşık 10 gündür sorunsuz kullanıyor. Bu sistemin sağlıklı çalışabilmesi için binlerce telefon numarasını datalardan silip yeniden kayıt edilmiş ve sistem sorunsuz çalışıyor.

Seydişehir Devlet Hastanesinin yenilikleri bunlarla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor...

 

SEYDİŞEHİR DEVLET HASTANESİNDEN BİR İLK #Seydişehirhaber #Seydişehirajans #Seydişehir #Seydişehirbelediyesi #gündemSeydişehir #sondakikaSeydişehir Seydişehir haber Seydişehir ajans Haberler Seydişehir
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı