Advert

SANDIKLAR NE ZAMAN AÇILACAK

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Seydişehir'de de vatandaşlar tarafından oy kullanma işlemi başladı...

SANDIKLAR NE ZAMAN AÇILACAK
Bu içerik 679 kez okundu.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Seydişehir'de de vatandaşlar tarafından oy kullanma işlemi başladı.  vatandaşlar Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy kullanmak için sandık başına gitmeye başladı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından oy kullanma işlemleri saat 08.00’de başladı. Vatandaşlar, oylarını saat 17.00'a kadar oylarını kullanmaya devam edebilecek. 
Oyunu kullanan vatandaşlar bugünün herkes için hayırlı olmasını istedi. 

Peki Sandıklar ne zaman açılacak ?

Saat 17:00'ı gösterdiğinde Türkiye genelinde tüm sandıklar kapanacak ve YSK tarafından sayım işlemine geçilecek. Sandık başkanı ile yardımcılar ile görevliler tarafından sayılmaya başlanacak olan oyların sayımının 23:00'a kadar sürmesi bekleniyor.

Sayım sırasında oy veren vatandaşlarımızın oy verdikleri sandıkların sayım işlemlerini yerinden takip etme hakkı bulunuyor. Vatandaşlar, belirli bir mesafede durmak şartı ile sandıkların sayımını takip edebilecek. Cumhurbaşkanılığı seçiminde Muharrem İnce, Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek yarışacak.

Yüzde 50+1 seviyesini geçen aday Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olacak. Yüzde 50'nin geçilmemesi durumunda ise ilk iki sıradaki aday, iki hafta sonra yeniden yarışacak.

Seçim sonuçları resmi olarak tüm oyların sayılmasının ardından YSK tarafından açıklanacak. 

#Seydişehirhaber #Seydişehirajans #Seydişehir #Seydişehirbelediyesi #gündemSeydişehir #sondakikaSeydişehir Seydişehir haber Seydişehir ajans Haberler Seydişehir Seydişehir oy kullanmaya başladı
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı