Advert

CHP VE İYİ PARTİ SEÇİMİ KAZANIRLARSA KONVOY DÜZENLEMEYECEK

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel diğer partilere çağrı yaptı...

CHP VE İYİ PARTİ SEÇİMİ KAZANIRLARSA KONVOY DÜZENLEMEYECEK
Bu içerik 965 kez okundu.

Büyük fedakârlıklarla ve özveriyle yürütülen seçim çalışmalarının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu zorlu süreç ilçemizde barışçıl ve sükûnet içinde geçmiştir. Seydişehir’imiz için gurur duyulacak bu durumu daha da geliştirmek için tüm hemşerilerimize ve siyasi parti temsilcilerine açık çağrı yapmaktayız:

CHP Seydişehir İlçe BaşkanI Orhan Özel diğer partilere çağrı yaptı. Orhan özel yaptığı açıklamada;

 

''Seçimin son günü gelenekselleşmiş olan ve büyük görüntü ve ses kirliliği oluşturan, hata büyük Mili İsraf doğuran “Seçim Konvoyu” uygulamasına son vermeye çağırıyoruz. Gürültülü araçlarla, korna sesleriyle yürütülen bu tip konvoylar seçmen eğilimini değiştirmediği gibi çevreyi ve şehir sakinlerini fazlasıyla rahatsız etmektedir. Farklı siyasal eğilimde insanları birbirlerine karşı karşıya getirecek siyasi çalışmalar ülkemize ve ilçemize de hiçbir şey kazandırmayacaktır. Biz, CHP İlçe Yönetimi olarak bu seçime yönelik “Seçim Konvoyu” organize etmeyeceğimizi kamuoyuna bildirir, diğer siyasi parti yöneticilerini de “Konvoy” keşmekeşinden vazgeçmeye davet ederiz.''Dedi.

Bu açıklamanın ardından iyi parti Seydişehir ilçe Başkanı Yılmaz Döndericide benzer açıklamalarda bulundu. Dönderici yaptığı açıklamada; 

 

''Bilindiği üzere 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçim döneminin son günlerini yaşamaktayız. Öncelikle bu seçimin Vatana, Millete ve Devletimize hayırlara vesile olmasını dilerim.

Seçim çalışmaları sürecinde şehrimizin huzur ve güvenini bozabilecek her türlü hareketten uzak durmaya özen gösterdik.

Anons arabası ile gürültü kirliliğine sebep olmamak için desibeli yüksek sesten uzak durduk. Görüntü kirliliğine sebep olmamak adına Bayrak, Flama ve afiş çalışmalarını asgari ölçülerde tutmaya özen gösterdik.

Bu bağlamda son gün organize edilen konvoy düzenleme geleneğine son verilmesi kanaatinde olduğumuzu kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Ve konvoy yapmama düşüncemizin gerekçelerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İyi Parti, parti programında israf ve tüketim ekonomisini bırakıp üretim ekonomisini savunan bir partidir. Bizlerde parti programına uymak adına konvoy geleneğinin israf ekonomisine hizmet olması dolayısı ile kendi kendimizle ters düşmek istemiyoruz. Tüketilen akaryakıtın ve zamanın milli servet olduğunu düşünüyoruz. Konvoy esnasında çalınan kornalar, motor sesleri, başta egzos gazı kirliliği olmak üzere gürültü ve görüntü kirliliği yaratmaktadır ve bu kirliliğe sebep olmak istemiyoruz.

Organize edilen konvoy gezisi sırasında trafikte sıkışıklığa dolayısı ile halkımıza rahatsızlık verilmekte ve her seferinde trafik kazalarına sebep olunmaktadır.

Milenyum çağına girdiğimiz bu yıllarda konvoy gibi demode ve israf gösterilerinin halkımızın karşısında lehte değil aleyhte kanaat oluşturacağını düşünmekteyiz.

Bu sebeple iyi parti ilçe teşkilatı olarak seçim konvoyu düzenlemeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Huzurlu bir seçim geçirmek dileğiyle tüm halkımıza saygılarımı sınarım.'' Dedi

CHP VE İYİ PARTİ SEÇİMİ KAZANIRLARSA KONVOY DÜZENLEMEYECEK
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı