Advert

BAŞKAN TUTAL ;KUĞULU VADİSİ KONYA'NIN PROJESİ OLACAK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kuğulu vadisi projesinin ilçe ekonomisine katı sunarak turizmin gelişmesini sağlayacağını söyledi...

BAŞKAN TUTAL ;KUĞULU VADİSİ KONYA'NIN PROJESİ OLACAK
Bu içerik 459 kez okundu.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kuğulu vadisi projesinin ilçe ekonomisine katı sunarak turizmin gelişmesini sağlayacağını söyledi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer’in ev sahipliği yaptığı Kuğulu Vadisi Projesi yerinde bilgilendirme programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Milletvekili Mehmet Babaoğlu, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ve teşkilat mensupları katıldı.

Kuğulu Vadisi’nin yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal: “Önemli ve büyük projelerimizden olan Kuğulu Vadisi çalışmamızda bungalovlar, su sporlarının yapılacağı büyük göletler, restoranlar ve eko pazarlar yer alıyor. At çiftliğine kadar yer verilen bu projemizde yok yok diyebiliriz. Bu proje Seydişehir’in değil Konya’nın projesi olacak” dedi.

kugulu-(3).jpg

Başkan Tutal, “Bizden önceki belediye başkanlarımız da Kuğulu Park’ta çalışmalar yapmışlardı. Şu anda Konya’nın gözde mesire alanlarından birisi olan Kuğulu Park’ı, Seydişehirlilerden daha çok Konyalılar kullanıyor. Hafta sonları üniversiteler, yurtlar, dernekler, kurumlar etkinlik yapıyor. Bizim dönemimizde Kuğulu Vadisi Projesi adı altında su sporları göledi diye bir işe başlamıştık. Aylarca süren bir proje çalışmasıydı. Proje tamamlandı. Projede su sporlarının yapılacağı 600 bin metrekarelik bir gölet, bungalovlar, restoranlar ve eko pazarlar yer alıyor. At çiftliği gibi birçok sosyal aktiviteyi içinde barındıracak. Projemizde A sınıfı bir mesire alanında bulunabilecek her şey mevcut” şeklinde konuştu.

Seyahat edenlerin Antalya’ya giderken ve Antalya’dan dönerken dinlenebileceği otellerin yer aldığını belirten Tutal, “Şu anda DSİ gölet çalışmalarını devam ettiriyor. Bu çalışmaların yarıya yakını tamamlandı. Torosların uzantısı olan Küpe Dağı ve eteklerini tabiat parkına dönüştürdük. Bungalov evlerinin, yürüyüş yollarının, seyir teraslarının bir kısmının da inşaatlarına başladık. Bu proje Konya’nın en büyük bir projelerinden biri olacak. Seydişehir Belediyesi, KOP, DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü de bu çalışmamızın içerisinde yer alacak” dedi

 

BAŞKAN TUTAL ;KUĞULU VADİSİ KONYA'NIN PROJESİ OLACAK
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı