Advert

SORGUN, KUĞULU VADİSİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya 1. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Sorgun, Kuğulu Projesi hakkında bilgi aldı.

SORGUN, KUĞULU VADİSİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ
Bu içerik 677 kez okundu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer’in ev sahipliği yaptığı Kuğulu Projesi yerinde bilgilendirme programına, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Ak Parti teşkilat mensupları katıldı.

 

Kuğulu Vadisi’nin yenileme çalışmaları hakkında Ahmet Sorgun ve beraberindekilere bilgi veren Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal: “Mega projemizde Bungalovlar, su sporlarının yapılacağı büyük göletler, restoranlar ve eko pazarlar yer alıyor. At çiftliğine kadar yer verilen bu projemizde yok yok diyebiliriz. Bu proje Seydişehir’in değil Konya’nın projesi olacaktır” dedi.

Başkan Tutal: “Bizden önce ki Belediye Başkanlarımız da Kuğulu Park’ta çalışmalar yapmışlardı. Şu anda Konya’nın gözde mesire alanlarından birisi olan Kuğulu Park’ı, Seydişehirlilerden daha çok Konyalılar kullanıyor. Hafta sonları üniversiteler, yurtlar, dernekler, kurumlar etkinlik yapıyor. Bizim dönemimizde Kuğulu Vadisi Projesi adı altında su sporları göleti diye işe başlamıştık. Daha sonra KOP Başkanımız ve şu anki Milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu ile beraber bu çalışmayı başlattık. Aylarca süren bir proje çalışmasıydı. Proje tamamlandı, mesire alanını Antalya yoluna bağlayacağımız ikinci göletin altında devam eden su sporlarının yapılacağı 600 bin metrekarelik bir gölet, bungalovlar, restoranlar ve ekopazarlar yer alıyor. At çiftliği gibi birçok sosyal aktiviteyi içinde barındıracak projemizde A sınıfı bir mesire alanında bulunabilecek her şey mevcut” şeklinde konuştu.

 

Projede insanların Ankara’dan Antalya’ya giderken ve Antalya’dan dönerken dinlenebileceği otellerin de yer aldığını belirten Tutal: “Şu anda DSİ gölet çalışmalarını devam ettiriyor. Bu çalışmaların 3’te 1’i tamamlandı. Torosların uzantısı olan Küpe Dağı’nı, Bakan Yardımcımızın katkıları ile tabiat parkına dönüştürdük. Bungalov evlerinin, yürüyüş yollarının, seyir teraslarının bir kısmının da inşaatlarına başladık. Bu proje Konya’nın büyük bir projesi olacak. Seydişehir Belediyesi, KOP, DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü de işin içerisinde. Bundan sonra da tabiat parkı da işin içine girmiş olacak” dedi.

SORGUN KUĞULU VADİSİ'Nİ YERİNDE İNCELEDİ #Seydişehirhaber #Seydişehirajans #Seydişehir #Seydişehirbelediyesi #gündemSeydişehir #sondakikaSeydişehir Seydişehir haber Seydişehir ajans Haberler Seydişehir
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı