Advert

HTC'den Blockchain Tabanlı Akıllı Telefon

Finansal açıdan zor günler geçiren Tayvanlı telefon üreticisi HTC, "Exodus" adını verdiği ilk Blockchain tabanlı akıllı telefonunu resmen duyurdu...

HTC'den Blockchain Tabanlı Akıllı Telefon
Bu içerik 673 kez okundu.

Son yıllarda düşüş trendine giren ve model sayısını azaltan HTC, pazardaki diğer akıllı telefon üreticileriyle rekabet etmekte zorlanıyor. Son 16 yılın en kötü performansını gösteren şirket, dünyanın ilk Blockchain tabanlı akıllı telefonu ile yeniden yükseliş trendine girmek istiyor.

Exodus olarak adlandırılan telefon, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ve merkezi olmayan uygulamalar için evrensel bir platform olacak. Gücünü Blockchain teknolojisinden alan cihaz, kullanıcıların sanal para ticareti yapmalarına da olanak sağlayacak.

HTC Exodus

 

Cihazın içinde güvenli donanımların bulunmasının yanı sıra, kripto para cüzdanı da yer alacak. Şirket, ilerleyen dönemde yapılacak yeni ortaklık ve anlaşmalarla verdiği desteği artırmayı planlıyor. Ayrıca Exodus'un telefonlar arasında bir Blockchain ekosistemi kurabileceği de gelen bilgiler arasında.

 

Projenin başında ise HTC Vive kurucusu Phil Chen bulunuyor. "Kendi anahtarlarınızı, kimliğinizi ve verilerinizi tek merkezde tutan bir telefon hayal ediyoruz" diyen Chen, Exodus ile akıllı telefon pazarında bambaşka bir dönemin kapısını aralayacaklarını belirtti.

 

Chen, cihazın fiyatı ve çıkış tarihi hakkında ise bilgi vermedi. 2015 yılında şirketten ayrılan Chen, Exodus projesi için yeniden HTC'ye dönmüştü.

 

Tayvanlı şirket, yeni amiral gemisi HTC U12 Plus'ı 23 Mayıs’ta resmi olarak tanıtacak.

HTC'den Blockchain Tabanlı Akıllı Telefon
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı