Advert

IBM'den ilginç Yasak

Kurumsal casusluk ve siber saldırılar, günümüzdeki şirketler için iki kritik sorun olmakla birlikte, bu riskler günden güne büyümeye başladı. ABD merkezli dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi olan IBM, bu riskleri ortadan kaldırmak için çok ilgin

IBM'den ilginç Yasak
Bu içerik 617 kez okundu.

Kurumsal casusluk ve siber saldırılar, günümüzdeki şirketler için iki kritik sorun olmakla birlikte, bu riskler günden güne büyümeye başladı. ABD merkezli dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi olan IBM, bu riskleri ortadan kaldırmak için çok ilginç bir karar aldı.

 

The Register'ın aktardığına göre IBM, şirket çalışanları için her türlü çıkarılabilir depolama birimli aygıtı yasakladı. Buna, USB sürücüler, flash bellekler ve harici sabit sürücüler de dahil.

 

IBM yöneticilerinden Shamla Naidoo yasak kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Taşınabilir veri depolama cihazlarının kaybından, aykırı ve sakıncalı kullanımından meydana gelebilecek tüm potansiyel finansal ve itibar risklerini asgariye indirmeliyiz"  ifadelerini kullandı.

 

dünyanın en küçük bilgisayarı

 

Kaya tuzu tanesi büyüklüğündeki dünyanın en küçük bilgisayarını geliştirmeyi başaran IBM, yeni bilgisayarı yapay zeka ve blok zinciri teknolojilerinin yaygınlaştırılması için kullanacak.

 

Teknoloji devinin bu dikkat çekici hamlesinin altında, şirketin kurumsal casusluk ve diğer siber tehditlerden korunmak istemesi yatıyor. Ayrıca IBM'in son yıllarda elde ettiği bilgisayar teknolojisindeki büyük kazanımları, bu kararın alınmasındaki diğer önemli faktörlerden.

 

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en küçük bilgisayarını görücüye çıkaran IBM, Watson AI ile 240 milyon dolarlık büyük bir yapay zeka araştırma projesini hayata geçirmişti.

 

ABD'li şirket, yasak kararının önümüzdeki birkaç hafta içinde IBM'in dünya çapındaki tüm tesis ve ofislerinde uygulamaya koyacak. Çalışanlarına taşınabilir sürücüler yerine dijital senkronizasyon servislerini kullanmayı tavsiye eden IBM, yama yüklemek için USB belleklere ihtiyaç duyan saha çalışanlarına bu konuda ayrıcalık tanıyacak.

IBM'den ilginç Yasak
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı