Advert

SEYDİŞEHİR DEPREM İLE SALLANDI

Antalya'nın Akseki ilçesinde Yarpuz ve cimiköy mevkiinde son bir saatte 3 deprem birden yaşandı.

SEYDİŞEHİR DEPREM İLE SALLANDI
Bu içerik 3486 kez okundu.

Antalya'nın Akseki ilçesinde Yarpuz ve cimiköy mevkiinde son bir saatte 3 deprem birden yaşandı. Depremlerin merkezüsleri  Seydişehir'e çok yakın olduğundan Seydişehir'de de deprem kendini hissettirdi.

Kandilli rasathanesinden alınan verilere göre ilk deprem, Akseki'ye bağlı Yarpuz mevkiinde meydana geldi ve yerin 4.2 KM altından geçerken büyüklüğü 4.5 olarak ölçüldü. Deprem saati ise kayıtlara 20:14 olarak geçti. Bu depremin yaklaşık 20 dakika sonrası yerin bu defa2.1 KM altından artçı sallantı meydana geldi.

Saatler 20:55'i gösterdiğinde ise Cimiköy merkezli bir depram daha meydana geldi, depremin büyüklüğü kayıtlara 4.2 olarak geçti.

Seydişehir'de vatandaşlar depremin paniğini yaşadı. Deprem  Seydişehir- Bozkır -Ahırlı- Yalıhüyük -Hadim Konya merkezde de hissedildi.

öte yandan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı açıklamada, "AFAD deprem dairesine göre 4,8 büyüklüğünde deprem oldu. Şu ana kadar jandarma eliyle köyleri, emniyet ekiplerimizce de Akseki merkezini tarattık. Can ve mal kaybıyla ilgili ihbar yok. Hayat normal akışında seyrediyor" dedi. 

Öte yandan AFAD verileri ise depremleri 4,4 ve 4,8 olarak ölçüldüğünü duyurdu.

Seydişehir haber Seydişehir ajans Seydişehir deprem Son dakika deprem Seydişehir Seydişehirde deprem oldu Akseki deprem
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
Konyalı kadir kapıcı     0000-00-00 11 Nisan'da 07.20 sularında fesimde paylastim Akdeniz bölgesi deprem.hissi alıyorum.siddeti 5. diye 13 Nisan 20.55 Antalya'da oldu şükür kayıp olmadı aslında.olan Seydişehir keseciktede hissedilmis geçmiş olsun
Konyalı kadir kapıcı     0000-00-00 11 Nisan'da sabah 07.20 sularında Akdeniz bölgesinde 5 şiddetinde deprem hissi var geliyor yani diye fesimde paylastim 13.nisanda akşam 21 sularında. 4.9 geldi şükür kayıp olmadı bende aslen Seydişehir kesecikli yım herkese geçmiş olsun Konya merkezde selamlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BAŞKENTTEN PUANLA DÖNDÜ
KONYASPOR BAŞKENTTEN PUANLA DÖNDÜ
ÜLKÜ OCAKLARI ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI İKRAMDA BULUNDU
ÜLKÜ OCAKLARI ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI İKRAMDA BULUNDU