BELEDİYESPOR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Seydişehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Celal BİCAN 2017-2018 yılı sportif faaliyetlerinin değerlendirilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı

BELEDİYESPOR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Bu içerik 586 kez okundu.
2015-2016 sezonunda göreve geldik. Hedefimiz Seydişehir gençliğine spor yapma imkanı sağlayarak kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını; milli ,manevi ve ahlaki değerlere bağlı birer birey olarak yetişmelerine  katkı sağlamaktır. Bu amaçları gerçekleştirebilmek için antrenörlerimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz.  Kulübümüzde; futbol, voleybol, güreş, judo, karate, tekvando, mai tai, satranç, okçuluk, doğa sporları, atıcılık, geleneksel kuşak ve aba güreşi alanlarında 1535 aktif sporcuyla faaliyet yürütüyoruz. Takım sporlarından bireysel sporlara kadar hemen hemen bütün branşlarda faaliyet göstermekteyiz. Kulübü devraldığımızda yaklaşık sekiz yüz  olan sporcu sayımızı bin beş yüz otuz beşe taşıdık. Yönetim olarak, sporcularımızın, ferdi spor, takım sporu ayırt etmeksizin spor malzemesi, müsabakalara gidiş gelişleri ve iaşelerini karşıladık,  karşılıyoruz. Ferdi sporlarda ve takım sporlarında başarılıyız. Başarımızın temeli, milli, manevi değerlerine bağlı centilmence yarışmayı becerebilen Seydişehir Belediye Spor kulübünü ve Seydişehir Halkını temsil ettiğinin farkına varan, sporcu gençlerimizin Konya spor kamuoyunda takdirle anılır hale gelmesidir. Bütün branşlarda, gerek yerel, gerekse ulusal ligde yarıştığımız kategorilerde, sporcu gençlerimizin ahlaklı, erdemli ve centilmenliğinin konuşulması Seydişehir açısından memnuniyet vericidir. 
 
Halkımızında bildiği gibi Voleybol takımımız 1. ligde mücadele etmektedir. Her yıl olduğu gibi bu yılda Ziraat Bankası Voleybol takımı ile kurduğumuz iyi ilişkiler, hedeflerimizin örtüşmesi en önemlisi de disiplinli ve ahlaklı sporcu yetiştirmeye verdiğimiz önem ve sporcularının Seydişehir’de gelişme kaydettiğini görmeleri, birçok cazip teklif almalarına rağmen Seydişehir Belediye Spor kulübünü tercih etmişlerdir. Ziraat Bankası Voleybol Takımı yöneticilerine teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.  Takımımız, ligi 7. Sırada tamamlamıştır. Karşılaştığımız talihsizliklerden dolayı hedeflediğimiz play of hedefinden uzak kaldık. İnşallah seneye hedefimizi gerçekleştirip play of grubunda olacağız . Destek bulursak efeler ligi neden olmasın. Katkı sağlayan, Ziraat Bankası Voleybol Takımı antrenörlerine ve takımımızı çalıştıran Süleyman Kılınç hocama, koordinatör Kudret Ekinci beye, Genç erkek ve Yıldız erkekler voleybol takımımızı çalıştıran şu anda mahalli ligde mücadelesini sürdüren Abdullah Balcı hocamıza teşekkür ediyoruz.  Tabi takımımızı sürekli destekleyen seyircimiz en büyük teşekkürü hak ediyor, teşekkürler voleybol seyircisi.
Futbolda ise iki farklı kulüp aynı kulüp altında birleşti. Her yaş kategorisinde müsabakalara katıldık. Hedeflediğimiz milli, manevi değerlerine sahip çıkan, yarışmacı gençlik yetiştirme hedefine ulaştık. Konya amatör spor kamuoyu, Seydişehir Belediye Sporun başarısını centilmenliğini, alt yapısını konuşuyor. Biz Seydişehirli gençlerle süper amatör ve diğer kategorilerin hepsinde yarıştık. Hiç futbolcu transferi yapmadık, yapmayacağız. Süper amatör kümede yarışan takımların maliyetlerinin beşte birine takım kurduk. Seydişehirli gençler; centilmence, terlerinin son damlasına kadar mücadele ettiler, ancak bu yıl son dakikalarda gol yeme talihsizliği son maçta da devam etti. Küme düştük. Olmaz dediğimiz oldu. Çok üzgünüz. Futbol kamuoyundan özür dileriz. Futbol kamuoyuna söz veriyoruz, Seydişehirli gençlerle tekrar süper amatör kümeye yükseleceğiz. Yönetim kurulu olarak Seydişehir’in futbolda hak ettiği yerin en az 3. Lig düzeyinde olduğunun bilincindeyiz. Biz hedeflerimizi, mevcut antrenörlerimiz sporcularımız ve bizlere gönül veren, Seydişehirliliği dilinden değil de yüreğiyle hissedenlerle birlikte hak ettiği yere taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Futbol takımlarımızın koordinatörü; Şenol beye, antrenörlerimiz; lütfi, İsmail, Ali, Hidayet, Recep, Ayhan, Tanyel hocalarımıza, kar kış, soğuk sıcak demeden takımlarımızı destekleyen seyircimize teşekkür ediyoruz. 
Ferdi spor branşlarında başarılı çalışmalara imza atan milli  sporcu yetiştiren değerli hocalarımız; Soner Balcı, Ali Buğdaycı, Ali Osman Güler, Harun Bozçiçek, Abdullah Ünver, Recep Çetin, Serkan Yıldız, Mustafa Sevinç, Yıldırım Arıkan; Celaleddin Doğan’a teşekkür ediyoruz. Takımlarımızı takip edip kulübümüze ve sporcularımıza her zaman yer veren değerli basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.
 
Seydişehirli gençlere hizmet etmede öncü olan, Klübümüze maddi ve manevi desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız sayın Mehmet Tutal beye ve spor kamuoyuna teşekkür ediyoruz.
 Kamuoyuna saygıyla sunarız.
Seydişehir Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu 
Başkan Celal BİCAN 
BELEDİYESPOR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı