BELEDİYESPOR'UN ESKİ BAŞKANI YÖNETİMİ ELEŞTİRDİ

Bilindiği üzere Seydişehir Belediyespor geçtiğimiz günlerde küme düşmüştü.

BELEDİYESPOR'UN ESKİ BAŞKANI YÖNETİMİ ELEŞTİRDİ
Bu içerik 1219 kez okundu.

Bilindiği üzere Seydişehir Belediyespor geçtiğimiz günlerde küme düşmüştü. Bunun üzerine Seydişehir Belediyespor'un eski başkanı Alaattin Göncü sosyal medya hesabından bir yazı yayınlayarak kendilerinden sonra gelen yönetimi sert bir dille eleştirdi. Alattin Göncü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

SİZLERE SORUYORUZ... NEDEN Mİ.!
2 Yıl önce kulüp yönetimini size devrettiğimiz zaman, Belediye yaz spor okulları futbol antrenmanının son gününe denk gelmişti spor salonuna gidip soyunma odalarının anahtarlarını istediğiniz zaman, görevli saat 16:00 da son antrenman yarında sertifika töreni olduğunu söyleyince '' Buralar bizden sorulur yönetime el koyduk sıkıntısı olan varsa gitsin başkanla görüşsün'' diyerek darbe yaparmış gibi tavır aldığınız için bizlerde Sizlere Soruyoruz...
CEVAP VERİN
Seydişehir Belediye Spor tarihinde ilk defa Türkiye bölgesel şampiyonasına Konya temsilcisi olarak katılan U19 takımını ligden düşürerek, kendi kulübünüz olarak bilinen Seydişehir Gücü Spor U19 takımını lige katıp sporcuları futboldan soğutarak ve başarısız bir ekip kurarak neyi amaçladınız sizlere ne kazandırdı, En önemlisi şampiyon olan sporcular hepsi şehrin çocuklarıydı Size Soruyoruz.
Gerekçeniz eski yönetim ve ekibinin gençleri bir araya getirip takım ve kardeşlik ruhunu kazandırarak, şampiyon bir ekip ortaya çıkarması sizlere nasıl bir sıkıntı verdi de ligden çektiniz ?
A takıma 4 yabancı futbolcuya 12.000 tl harcayarak takıma ayrı bir hava ve güç katarak ligde tutmamızı ; Seydişehirin çocukları oynasın fikrini kendinize kalkan yaparak Seydişehir Gücü takımındaki sporcuları 25.000 - 30.000 tl lisans parası ödeyerek başarısız bir kulüp oluşturarak ligden düşürmek size ve şehrimize ne kazandırdı
Durun biz cevap verelim Şehrimizde spor ve kulüp aşkını bitirdi, tribünleri boş bıraktı gençleri spordan soğutarak cafe ve sokaklara ittiniz.Buna mantıklı bir açıklamanız varmı Sizlere Soruyoruz..
Sizler Eğitimci ve Antrenörlersiniz 
--- Kaç sefer takımın antrenmanına katıldınız
--- Kaç sporcunun hatırını sordunuz ve sizi tanıyor
--- Kaç deplasmana takıma moral vermek için gittiniz ???
Antrenmanlarda hocalarınız takımı ısınmak için koşu yapmalarını söylerken sahada takımı unutacak kadar İDDAA oynamaya dalarken gençlere kötü örnek olurken sizler nerelerdeydiniz?
2 kulübü birleştireceğiz düşüncesi ile yola çıkıp S.Şehir Gücü Spor kulübünü hala aktif tutarak ve Belediye Spor futbolcularını takımdan uzaklaştırarak neyi amaçladınız. Futbol oynayan sporcu sayısını yarıya düşürdünüz Belediye Başkanımızın gençleri sokaktan kurtarıp topluma faydalı bireyler yetiştirme fikrine ters davranarak spordan uzaklaşan gençleri sokaklara ittiniz bunun size kazancı nedir Sizlere Soruyoruz...? ( Lisanslı sporcu sayısı vermeyin. Örneğin bende Belediye kulübünün karate dalında lisanslı sporcusuyum ama spor yapmıyorum aktif kaç futbolcunuz var ona bakın)
Peki soruyoruz özellikle futbolda hangi katogoride 2 yıldır ne gibi başarılarınız var sizlerden somut açıklama bekliyoruz. Örneğin
- U11 Bizde Konya grup şampiyonu ( sizde 4. sünüz )
- U12 Bizde Konya grup ikincisi ( sizde 3.sünüz )
- U16 Bizde Konya grup ikincisi ( sizde 6.sınız )
- U17 Bizde Konya grup üçüncüsü ( sizdede 3.sünüz)
- U19 Bizde Konya grup şampiyonu ( ligden çektiniz )

Voleybol takımını Ziraat Bankası ile anlaşmıştık, sizlerde devam ettirdiniz teşekkür ederiz. Peki biz voleybolda alt yapıyı kurmuştuk ve alt yapıdan 2 sporcumuz A takımına yükselerek Ziraat bankası takımı ile antranmanlara ve maçlara katılmaya başlamıştı sizler alt yapıyı kapatarak neyi amaçladınız Sizlere Soruyoruz..?
Gençleri kötü alışkanlıklardan koruyup topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmenin en kolay ve zevkli yolu olan spora katkı sağlamak için alt yapının önemi büyüktür. ama sizler alt yapıları değersiz hale getirerek bu yolu gençlere kapadınız. hedefleriniz neydi Sizlere Soruyoruz..?
Kısacası demek istiyoruz ki, bizler yönetimi devraldığımızda fikrimiz hiç bir bireyi şu görüşlü, bunun adamı, şu memleketli diye ayırt etmeden sadece gençliğimizi topluma kazandırmak adına '' ADAMCILIĞIN SONU AYAKÇILIKTIR '' sözünü kulağımıza küpe yaparak ve sonunda ayakçı olmamak için kimseyi ötelemeden Eğitimci bir Belediye Başkanının fikrini, niyetini, hedefini anlayarak yola çıktık ve bu yolda 67 lisanslı sporcusu olan bir kulübü yaklaşık 1000 e yakın lisanslı sporcusu olan bir kulüp haline getirdik. Her branşta aktif duruma getirerek 7 den 70' e her kesime sporu sevdirmeye çalıştık. kimsenin varlığından haberdar olmadığı bir kulübü Şehrin gözdesi haline getirdik.
Görüyoruz ki A takımının en önemli maçı olan Ligde kalma müsabakasında ilk yarı sayıları 50 yi geçmeyen taraftar ikinci yarı adeta iki elin parmak sayısına varmayan taraftarına futbol oynayan bir kulüp haline geldiniz bu durum sizlerin vicdanında hiç mi rahatsızlık vermiyor Sizlere Soruyoruz..?
Amaç bir koltukta oturmak yada kulüp antrenöriyim demek ise bunu gayet iyi yaptınız tebrik ederiz. Dertlenip bir basın açıklaması yaparak halka üzüntünüzü bile dile getirmeye ihtiyaç duymadınız.
Önemli olan halktan sıyrılarak koltukta oturmak değildir, tribüne çıkıp halktan biri olduğunuzu göstererek maçı taraftarla birlikte izlemek ve ebebeyenlere çoçuklarıyla ilgilendiğinizi hissettirmek ve o güveni verebilmektir.

Bu zihniyet ve anlayış ile Seydişehir gençleri ve sporcularına yapmış olduğunuz katkılar ortadadır.

Başarılarınız ve katkılarınızın devamını dileriz...?

 

Alaattin göncü Küme düşen takımın yönetimini eleştirdi Seydişehir belediyespor Seydişehir seydişehir haber Seydişehir ajans
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı