Advert

UEFA RESMEN AÇIKLADI SAATLER VE STATÜ DEĞİŞTİ

UEFA, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kurallarında değişikliğe gitti. UEFA, uzatmaya giden maçlarda 4. oyuncu değişikliğin onaylandığını duyurdu.

UEFA RESMEN AÇIKLADI SAATLER VE STATÜ DEĞİŞTİ
Bu içerik 564 kez okundu.

UEFA Şampiyonlar LigiUEFA Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupası için uygulanacak değişiklikler şöyle;

1-) 2018-2019 sezonundan itibaren uzatmalara giden maçlarda maç sayfasında listelenen dördüncü bir yedek oyuncu oyuna alınabilecek.
2-) UEFA Şampiyonlar Ligi finali, UEFA Avrupa Ligi finali ve UEFA Süper Kupası için 23 oyuncu da maç listesinde yer alabilecek. 12 futbolcu, yedek kulübesinde oturabilecek.
3-)UEFA Şampiyonlar Ligi play-off'ları, grup maçları, son 16 turu, çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları Avrupa saati ile 18.55 ve 21.00 saatlerinde oynanacak.

Avrupa saatine göre 18.55 ve 21.00 olarak belirlenen saatler ise Türkiye’ye şu şekilde şansıyacak. Halen Avrupa'da da yaz saati uygulaması devam ettiği için aradaki fark 1 saate inmiş durumda. Bu nedenle Avrupa saati 18.55 maçları TSİ 19.55'te, 21.00 maçları ise TSİ 22.00'de oynanacak.

Ancak ekim sonunda Avrupa ülkeleri tekrar kış saati uygulamasına geçeceği için maçlar Türkiye saati ile daha geç başlayacak.

Bir diğer değişiklik de devre arası transfer dönemlerini ilgilendirdi. Artık kulüpler kış transfer döneminde 3 yeni oyuncuyu kadrolarına kuralsız ve rahat bir şekilde ekleyebilecek. Geçmişte Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde başka bir kulüpte oynama sınırlaması vardı.

UEFA RESMEN AÇIKLADI SAATLER VE STATÜ DEĞİŞTİ UEFA şampiyonlar ligi statü değşikliği
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÜLKÜ OCAKLARI ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI İKRAMDA BULUNDU
ÜLKÜ OCAKLARI ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI İKRAMDA BULUNDU
GALİBİYET HASRETİ 8 MAÇA ÇIKTI
GALİBİYET HASRETİ 8 MAÇA ÇIKTI