Advert

Ahura Rit Topluluğu Bugün İzmir Fuarında

Ahura Ritm Topluluğu 16 Mart cuma günü (bugün) 20:30'da, İzmir Fuar'ı - İsmet İnönü Kültür Ve Sanat Merkezi'nde elli beş kişilik sanatçı kadrosuyla unutulmaz bir gösteriye hazırlanıyor.

Ahura Rit Topluluğu Bugün İzmir Fuarında
Bu içerik 496 kez okundu.

Ahura Ritm Topluluğu 16 Mart cuma günü (bugün) 20:30'da, İzmir Fuar'ı - İsmet İnönü Kültür Ve Sanat Merkezi'nde elli beş kişilik sanatçı kadrosuyla unutulmaz bir gösteriye hazırlanıyor. Dansçı, oyuncu ve müzisyenlerin bir temayı izleyen öykü üzerine hazırladıkları bu performans, disiplinlerarası bir yöntemle sahnelenecek.

Kendi içinde bir okul ciddiyeti ile çalışan Ahura Ritm Topluluğu, başta çocuklar olmak üzere bir çok kesimden insana müzik eğitimi vererek, sanatsal ve kültürel anlamda bir misyon edinmiş durumda.

Ahura Rim Topluluğunun sanat yönetmeni Sami Hosseini; Uzun bir süredir hazırlandıkları bu gece için çok fazla sanatçının emek harcadığını söyledi. Ayrıca bir hafta önce tükenen biletlerin İzmir halkının ilgisini gösterdiğini ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını, bundan sonra yapacakları çalışmalar için bu durumun cesaret verdiğini belirtti. Performansın yazarı ve sahne tasarımını yapan Mavi Sanat'ın genel sanat yönetmeni Ahmet Akdeniz ise; "Bu performans İzmir için birçok ilki içinde barındırıyor. Farklı sanat branşlarının bir izlek eşliğinde birleşmesi, bizi ilerde yapacağımız projeler için ayrıca heyecanlandırıyor. Tiyatro, müzik ve dansın yolculuğu, bizi bu coğrafyanın her köşesine götürecek. Pozitif Kumpanya'nın danslarıyla ve TiyatroEvi'nin sanat yönetmeni Hamit Demir'in anlatıcı olarak yer alması bizi ayrıca heyecanlandırıyor" diye konuştu.

Ahura Rit Topluluğu Bugün İzmir Fuarında
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BAŞKENTTEN PUANLA DÖNDÜ
KONYASPOR BAŞKENTTEN PUANLA DÖNDÜ
ÜLKÜ OCAKLARI ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI İKRAMDA BULUNDU
ÜLKÜ OCAKLARI ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI İKRAMDA BULUNDU