ÖZ GÜVENLİ NESİL YETİŞTİRİYORLAR

Seydişehir Özgüven sistem koleji idarecileri, Seydişehir’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrası okul idarecileri basın mensupları ile fikir alışverişinde bulundular...

ÖZ GÜVENLİ NESİL YETİŞTİRİYORLAR
Bu içerik 1251 kez okundu.

Seydişehir Özgüven sistem koleji idarecileri, Seydişehir’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrası okul idarecileri basın mensupları ile fikir alışverişinde bulundular. Okul hakkında bilgiler verilirken, Seydişehir’in en başarılı okulu olmayı başardıklarını sözlerine eklediler.

Okul Müdürü Alparslan durmuş okul hakkında kısa bilgiler verdi. Sinevizyonda Slayt gösterimiyle bilgiler veren Durmuş;

‘’ Özgüven Sistem Koleji; 1 Müdür, 1 Müdür yardımcısı, 30 öğretmen, 1 İdari Hizmetler Şefi, 1 Halkla İlişkiler Şefi, 1 Sekreter, 2 Hizmet Personeli, 1 Aşçı, 2 Aşçı yardımcısı ve 1 Muhasebe Personeli ile hizmet vermektedir.

Seydişehir’in Kızılcalar mahallesinde olan okul, Orta okul düzeyinde 109 İlk Okulda 98 Kreş ve Anaokulunda 32 toplamda ise 239 öğrenci okumaktadır.

Okulumuzda,4056 m2   kapalı, 4776 m2 alana sahiptir. 2015 yılında tamamlanan okulumuzda 31 derslik müzik odası laboratuvar dans odası  konferans salonu mevcuttur. Okulumuz barındırdığı açık alanı ile Seydişehir’de açık ara ilk sıradadır.

Bahçemizde futbol sahamızın yanı sıra, Basketbol, voleybol sahalarımızda bulunmakta. Ayrıca kreş ve anaokulu düzeyinde arka bahçemizde park alanımız mevcuttur. Hafta sonlarını da 15 civarı farklı kurs ile çocuklarımız aktif bir şekilde geçiriyorlar. Okulumuzda Bağlama, Piyano, Keman, Gitar, Jimnastik, Judo, Halk oyunları, Kur an-ı Kerim, Satranç, Akıl oyunları, Speaking clup, drama ve kodlama kursları yer alıyor.

Hedefimiz özgüvenli nesiller yetiştirmektir.’’ Dedi.

Eğitim koordinatörü Gürhan Alan ise işleyiş ve projeler hakkında bir değerlendirme yaptı. Alan;

Okulumuz sahip olduğu fiziksel imkanların yanında, okulumuzda yer alan paydaşlar arasında sağlıklı bir iletişim oluşması  ve öğrencilerimizin okulumuzdan en iyi şekilde yararlanması iletişim önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bunun için okulumuzda daha sağlıklı bir okul kültürü oluşabilmesi ve öğretmenlerimizin öğrencilerimizin bireysel ihtiyaçlarına, daha sağlıklı yanıt verebilmeleri için öğretmenlerimizin ders saatleri 23 saat ile sınırlandırılmıştır.

Aynı zamanda velilerimiz ile olan iletişimi sürekli hale getirebilmek için hem internet sitemizde play storede mobil uygulamamız mevcut, bu uygulamayı tanıtmak gerekirse; Uygulamayı indiren velilerimize 16 haneli bir kart numarası veriyoruz. Birde şifre verildikten sonra veli, okulda çıkan yemekten tutun, ders programına kadar, hatta öğrencinin ödevini yapıp yapmadığına kadar her şeyi online görebiliyor. Öğretmenlerimiz online olarak ödevlerini verirken , velilerde ödevleri takip edebilmekteler.

Velilerimizle belirli aralıklarla kahvaltı programları düzenliyor aldığımız geri dönüşe göre eğitim yöntem politikamıza yön veriyor, velilerimiz ile de etkin iletişim içinde oluyoruz.

Çağdaş bir kurum olmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden tüm öğrencilerin ihtiyacını sağlamak için gerekli bütün donanıma sahibiz. Eğitimin yanı sıra sanat ve kültürel alanda da gelişim sağlıyoruz. Bunun için de 15’e yakın kurs açtık. Yabancı dile çok önem veriyoruz.

Okulumuz yabancı dile de önem veriyor 5 tane yabancı dil öğretmenimiz bulunmakta. Bunlardan bir tanesi ise yabancı uyruklu. Bir tanede daha yabancı uyruklu hoca ile daha görüşmelerimiz sürüyor. En kısa sürede onu da saygın kadromuza katmak istiyoruz. Derste gördükleri yabacı dili hafta sonları da  Speaking clup dersi ve gün sonunda ki etüt dersleri ile pekiştiriyorlar. ‘’Dedi.

Okul başarısından da bahseden Alan;  Bursluluk sınavında Seydişehir genelinde 3’te 1 oranda başarı yakaladıklarını, toplu başarı da ise TEOG sınavında 106.64 ortalama ile başarılı olduklarını belirtirken,  bu başarıya akademik öğretim ve sosyal çalışmalarla ulaştıklarını dile getirdi.

 

Okulun Sağlık Bakanlığı ve MEB protokolü ile hayata geçirilen “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” akreditasyon sertifikalarına da sahip olduklarını ve öğrencileri kış kampına da götürdüklerini söyleyen Alan  “Bize emanet edilen öğrencilerimiz bizim her şeyimizdir. Onları en iyi şekilde sınava hazırlamak için deneyimli öğretmenlerle ve bireysel etütlerle gece gündüz uğraş veriyoruz” şeklinde konuştu.

Basın mensupları okul hakkında bilgilendirildikten sonra söz alan Kurucu Üye Hacı Göncü ise: “Siz değerli basın mensuplarını okulumuzda yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi ihtiyaç olarak hissettik. Özgüven Sistem Koleji olarak bizler en iyi eğitimi vermek için gerekli fedakârlıkta bulunup büyük bir çaba harcıyoruz. Okulumuzun, Seydişehir için büyük bir değer olduğunu düşünüyoruz. İlçemizde 13 bin öğrenci var. Bir özel okul olarak bundan yeterli payı almamız gerekirken maalesef öğrenci sayımız düşük. Bu toplantıyı yapmamızın amacı ise siz değerli arkadaşların görüşlerini ve düşüncelerini önemsiyor olmamızdır. Bizler çocuklarımıza önce ahlak sonra eğitim veriyoruz, eğitim ahlak olmadan çok da önemli değil” dedi.

 

 

Basın mensuplarının fikirleri ve sorularıyla devam eden program , sınıfların gezilip hatıra fotoğrafı çekinmeyle son buldu.

ÖZ GÜVENLİ NESİL YETİŞTİRİYORLAR #Seydişehir #Özgüven #Sistem #koleji #Seydişehirhaber #Seydişehirajans
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı