Advert

ÜNİVERSİTELİLER ÖZEL ÖĞRENCİLERLE

Seydişehir'de eğitimine devam üniversiteli gençler, Seydişehir Özel İş Uygulama Merkezi öğrencilerini ziyaret ederekonlara moral verdiler.

ÜNİVERSİTELİLER ÖZEL ÖĞRENCİLERLE
Bu içerik 895 kez okundu.
Advert

 

Seydişehir'de eğitimine devam üniversiteli gençler, Seydişehir Özel İş Uygulama Merkezi öğrencilerini ziyaret ederek onlara moral verdiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencilerle sohbetler edip çeşitli oyunlar oynadılar. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini ziyaret eden öğrenciler, çocuklar ile bir araya gelerek, doyasıya eğlenip eğlendirdiler, Engelli çocukların mutlu bir gün geçirmelerine yardımcı oldular, kendileri de çok mutlu olduklarını sık sık ziyaret etmek istediklerini belirttiler. 

Ziyarete Ahmet Cengiz mühendislik fakültesi öğrencileri, Seydişehir Meslek yüksek okulu öğrencileri, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Ferhat Tükel, D-Blok sorumlusu Şerafettin Turan, yurt yönetim memurları, Tacettin Atalay, Fatih Pekyiğit, Ozan Çevik ve Ramazan Şekerci katıldı.

  Yurt Müdürü Ferhat Tükel, yaptığı açıklamada, engelliliğin sadece engelli vatandaşlar ve ailelerini değil tüm toplumu ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu söyledi.

Tükel, "Özel çocuklarımızın daha huzurlu ortamda yaşamlarını sürdürmesi ve iyi birer eğitimle hayata daha sıkı şekilde tutunmalarını için aldıkları eğitimin yanında birde onlara kendi öğrencilerimiz ile bir moral ziyaretinde bulunmak istedik hem kendi öğrencilerimiz hem de burada kalan öğrencilerimiz ziyaretten çok memnun oldular. Engelli çocuklarımızın topluma kazandırılması için verilen eğitim için buradaki arkadaşlara da kurumumuz adına ayrıca teşekkür ederiz." dedi. 

Rehabilitasyon merkezi yetkilileri ise yapılan ziyaretin kendilerini ve öğrencilerini mutlu ettiğini belirtti. Günün sonunda öğrenciler en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere aydılar.

ÜNİVERSİTELİLER ÖZEL ÖĞRENCİLERLE # #AhmetCengizMühendislikFakültesi #SeydişehirMeslekYüksekOkulu #NecmettinErbakanÜniversitesi #Özel #Öğrencileri #Ziyaret #Ettiler #Seydişehir Haber #SeydişehirHaber #SeydişehirAjans #Seydişe
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
Şevket BACANAK     0000-00-00 En sondaki fotoda olan kardeşimizin mutlulugu inanın taktire şayan helal olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KATİL BAKAN İSTİFA ETTİ
KATİL BAKAN İSTİFA ETTİ
Süper Lig gelirleri 3,2 milyar liraya ulaştı
Süper Lig gelirleri 3,2 milyar liraya ulaştı