Advert

AFRİN OPERASYONU SON GELİŞMELER

Tüm dünyanın gözü kulağı Afrin operasyonunda. Genelkurmay Başkanlığı saat 17.00'de başlayan Afrin operasyonun adını "Zeytin Dalı Harekatı" olarak duyurdu.

AFRİN OPERASYONU SON GELİŞMELER
Bu içerik 700 kez okundu.

BMGK ÜYELERİ VE İRAN'A BİLGİLENDİRME

ABD, İran ve Rusya'nın Ankara'daki büyükelçilik misyon şeflerinin Dışişleri Bakanlığına çağrılarak Afrin bağlamındaki son gelişmeler hakkında bilgilendirildiği belirtildi.

BM Güvenlik Konseyi'nin diğer üyeleri İngiltere, Fransa ve Çin'in Türkiye'deki temsilcilerinin Afrin harekatıyla ilgili bilgilendirilmek üzere Dışişleri Bakanlığına çağrılması bekleniyor. 

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, ABD, İran ve Rusya'nın Ankara'daki büyükelçilik misyon şefleri, Dışişleri Bakanlığa çağrılarak Afrin bağlamındaki son gelişmeler hakkında bilgilendirildi. 

 

Afrin Harekatı’na ilk tepki Rusya’dan geldi

Rusya'dan gelen son dakika bilgisine göre; Rusya, BM'de TSK'nın başlattığı Afrin harekatına son vermesini talep edecek. Rus senatör Klintseviç, Rusya’nın Suriye’yle diplomatik işbirliği yapacağını ve Birleşmiş Milletler’de (BM) Türkiye’nin Afrin’de başlattığı operasyonu sonlandırmasını talep edeceğini belirtti. Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye´nin Afrin operasyonuna ilişkin yapılan açıklamada, "Moskova bu bilgiler konusunda çok endişeli. Gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz" denildi. Savunma Bakanlığı açıklamasında ise ABD'nin sorumsuz davranışlarının barışçıl çözüm sürecine zarar verdiği ifade edilirken, ABD'nin kontrolsüz modern silah sevkiyatlarının Türkiye'yi operasyona ittiği öne sürüldü.

 

saat 20.37 - TSK, harekata katılan 72 uçağın üslerine döndüğünü duyurdu.

AFRİN OPERASYONU GELİŞMELER
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÖZGÜVEN SİSTEM KOLEJİ NDEN SOSYAL FARKINDALIK
ÖZGÜVEN SİSTEM KOLEJİ NDEN SOSYAL FARKINDALIK
Büyükşehir’den Çilek Üreticisine Büyük Destek
Büyükşehir’den Çilek Üreticisine Büyük Destek