Advert

AYVACI İŞ MERKEZİNDE ARABULUCU AÇILDI

İş mahkemelerinin kuruluş, görev, yetki ve yargılama usulünü düzenleyerek arabuluculuk uygulaması getiren "İş Mahkemeleri Kanunu" 25 Ekim 2017'den...

AYVACI İŞ MERKEZİNDE ARABULUCU AÇILDI
Bu içerik 1542 kez okundu.
Advert

 

İş mahkemelerinin kuruluş, görev, yetki ve yargılama usulünü düzenleyerek arabuluculuk uygulaması getiren "İş Mahkemeleri Kanunu" 25 Ekim 2017'den yayımlandıktan sonra ülke genelinde bir çok arabuluculuk şirketi açılmaya başladı. Seydişehir'de geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Genç Arabuluculuk merkezi ile birlikte Seydişehir Beyşehir bölgesinde 5.şirket açılmış oldu.  

Seydişehir’de Bostandereli Avukat Ufuk Genç Hacı Seyitali mahallesinde arabulucu  hizmeti vermeye başladı. Dualarla açılışı yapılan arabuluculuk merkezi iş bankasındanın üzerinde bulunuyor.

Peki Arabuluculuknedir ?

Arabuluculuk, günümüzde dostane yollarla uyuşmazlık çözüm yöntemleri içinde en yaygın olarak bilinen ve uygulanan uyuşmazlık çözüm yöntemidir. Arabulucu, sistematik teknikler uygulayarak, görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getirerek onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini ve aralarında iletişim sürecinin kurulmasını sağlamaya çağlayan tarafsız üçüncü kişidir.

Arabulucuya gitmeyenin davası kabul olmayacak

İş hayatında yeni bir dönem başladı. Bundan sonra çalışanlar, haklarıyla ilgili olarak arabulucuya başvurmak zorunda. Arabulucuya başvurmadan, dava açan çalışanın davası ise usulden reddedilecek. Arabulucu ile yapılan görüşmeler üçüncü kişilere aktarılırsa 6 aya kadar hapis cezaları gündeme gelecek.

Bireysel veya toplu iş sözleşmesine dayanan işçi-işveren alacak ve tazminatlarıyla işe iade taleplerinde arabulucuya başvurma şartı 1 Ocak 2018 itibariyle başladı. Bundan sonra çalışanlar, şirketleriyle ilgili verilen haklarda önce arabulucuya gidecek. Arabulucuya gitmeden dava açanların davaları ise usulden reddedilecek.

AYVACI İŞ MERKEZİNDE ARABULUCU AÇILDI Seydişehir haber Seydişehir ajans
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR'UN KUPADA RAKİBİ BELLİ OÖDU
KONYASPOR'UN KUPADA RAKİBİ BELLİ OÖDU
Play off hayallerimiz Rusya'da suya düştü!
Play off hayallerimiz Rusya'da suya düştü!