Advert

ŞEHİT MUHSİN KİREMİTÇİ FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİNDE

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi Gezi İnceleme Kulübü, okulun 11 ve 12. sınıf öğrencilerini ülkemizin en seçkin üniversitelerini görmeleri, tanımaları için Ankara’ya götürdü...

ŞEHİT MUHSİN KİREMİTÇİ FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ  ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİNDE
Bu içerik 652 kez okundu.
Advert

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi Gezi İnceleme Kulübü, okulun 11 ve 12. sınıf öğrencilerini ülkemizin en seçkin üniversitelerini görmeleri, tanımaları için Ankara’ya götürdü. 27 Aralık 2017 Çarşamba günü düzenlenen gezinin programında Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi vardı. Fen Lisesi öğrencileri önce, hayallerini süsleyen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini ve Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret ettiler. Hem Tıp Fakültesinde hem Diş Hekimliği Fakültesinde mihmandarlar ders ortamında bölümleri tanıttılar.

Gezinin ikinci durağı ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) idi. Üniversitenin kampüsü çok geniş olduğu için araçlarla üniversite turu gerçekleştirildi. Daha sonra üniversitenin tanıtımı ile ilgili hazırlanan sunum öğrencilere izlettirildi.

                Gezinin üçüncü durağı BİLKENT Üniversitesi idi. Burada da Üniversitenin akademik bölümleri, sportif ve sosyal alanları mihmandarlar tarafından öğrencilerimize tanıtıldı.

                Gezi heyetine ev sahipliği yapan, sadece üniversitelerdeki tanıtım sorumluları değildi; okulumuzdan mezun olup bu üniversitelerde okuyan yavrularımız da gezi boyunca öğrencilerimizi yalnız bırakmadı.   

                Kendilerine ciddi akademik hedefler koyan okulumuz öğrencilerinin tercih etmeleri kuvvetle muhtemel üniversiteleri, bu üniversitelerin farklı fakülte ve bölümlerini yakından görmeleri, tanımaları öğrencilerimizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Öğrencilerimizin bu zorlu süreçte ihtiyaç duyduğu motivasyonu elde etmelerine ciddi anlamda katkı sunan geziyi tertip edenlere teşekkür ederiz.

                                                                                           

ŞEHİT MUHSİN KİREMİTÇİ FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTE TANITIM GEZİSİNDE Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi Okul Aile Birliği
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK