Advert

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ TOPLUMUN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR

Ak Parti Seydişehir ilçe Başkanı Mustafa Konurer 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı...

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ TOPLUMUN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR
Bu içerik 346 kez okundu.
Advert

 

 

İlçe Başkanı Mustafa Konurer yayımladığı mesajında;  Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesiyle mümkündür. Toplumumuzun önemli bir bölümünü oluşturan, engelli kardeşlerimizin günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlükleri yakından takip etmemiz ve sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında her kesimden insanın üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.

Yaşadığımız dünyada, engelli kardeşlerimizin hayatlarını istedikleri şekilde sürdürebilmeleri için sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ispatı olmakla beraber, insana verilen değer ve öneminde bir göstergesidir. Bu konuda hükümetimiz engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde son yıllarda çok önemli yasal düzenlemeler yapmıştır.

Her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamamız ve bu doğrultu da engelli kardeşlerimize yardımcı olmamız gerekmektedir. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür.  Onları sadece 3 Aralık Dünya engelliler gününde değil hayatımızın her anında hatırlamamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum dedi.
 

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ TOPLUMUN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK