Advert

15 Temmuz Şehitleri İçin Pedal Çevirecekler

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen etkinlik çerçevesinde kentten 3 sağlık çalışanı öncülüğünde yola çıkacak yaklaşık 50 bisikletli, 19 gün boyunca bin 600 kilometre pedal çevirerek 11 ili ziyaret edecek.

15 Temmuz Şehitleri İçin Pedal Çevirecekler
Bu içerik 2915 kez okundu.
Advert

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen etkinlik çerçevesinde kentten 3 sağlık çalışanı öncülüğünde yola çıkacak yaklaşık 50 bisikletli, 19 gün boyunca bin 600 kilometre pedal çevirerek 11 ili ziyaret edecek. Gönüllülerle birlikte yaklaşık olarak 150 - 200 kişi olması beklenen dev organizasyonda Konyalı 3 sağlıkçının imzası bulunuyor.

Öncülük Eden 3 Sağlık Çalışanın ikisi Seydişehirli

 Seydişehirli Doktor Mustafa Koyuncuoğlu ve yine Seydişehirli Şube Müdürü Ahmet Ekizer organizasyona öncülük eden  iki hemşehrimiz, Organizasyonun yapılması için yoğun çaba gösteren diğer isim ise Beyşehirli Doktor Nurettin Uyar.  Ekip olarak yaklaşık  10 yıldır beraber pedal çeviren sağlıkçılar, hobi olarak başladıkları bisiklet sürmeye zaman içerisinde bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldılar, Türkiyenin dört bir yerinde pedal çeviren ekibin en çok ziyaret ettikleri yerlerden biride Çanakkale şehitleri için defalarca düzenledikleri turlar olmuştu.  Pazar günü Seydişehir’ e gelip 15 Temmuzda  şehit olan Komiser Yardımcısı Muhsin Kiremitçi’nin Kabristanını ziyaret etmeyi planlıyorlar. Yaklaşık  200 kişilik ekiple gelmeyi planlayan ekibi Seydişehir  Karacaören mahallesinde Seydişehirli Bisikletçiler 20 kişilik bir ekiple karşılayacak.

İşte Ayrıntılar;

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yılı yaklaşırken, Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen etkinlik çerçevesinde 3 sağlık çalışanı öncülüğünde kentten yola çıkacak yaklaşık 5bisikletli, şehitleri anmak için 19 gün boyunca bin 600 kilometre pedal çevirecek. Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan Öznavruz, yaptığı açıklamada 15 Temmuz'da verilen halk mücadelesinin dünyada emsali görülmemiş, onur verici bir hareket olduğunu söyledi. Vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir talimatıyla meydanları doldurmasının, Türkiye'nin hiçbir düşmana teslim edilmeyeceğini apaçık ortaya koyduğunu ifade eden Öznavruz, “249 şehidimiz ve 2 bini aşkın gazimiz var. Bu açıdan içimiz buruk. Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak şehitlerimizi anmak için bisiklet turu etkinliği düzenlemeye karar verdik” dedi.

“Şehitlerimizin Ailelerini Ziyaret Edeceğiz ”

Öznavruz, bu çerçevede organize ettikleri etkinlikle 3 sağlıkçı çalışanı öncülüğünde yaklaşık 50 bisikletlinin, bin 600 kilometre pedal çevirip 11 ili gezeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Etkinlik 1 Temmuz'da başlayıp 19 Temmuz'da sona erecek. Gittikleri illerdeki 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret edecek bisikletliler, İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ulaştıktan sonra turu, Çanakkale'de tamamlayacak. Bisikletliler, Konya'dan başlayarak, Niğde, Aksaray, Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale'ye gidecek. Program çerçevesinde, 11 ilde Halk Sağlığı müdürlükleri kendi illerinin girişlerinde bisikletçilerle bu arkadaşlarımızı karşılayacaklar. İllerdeki 15 Temmuz şehitlerimizin ailelerini ziyaret edeceğiz. Şehit yakınlarımızdan Cumhurbaşkanımıza mektup yazmalarını isteyeceğiz ve şehitlerimizin kabirleri başına giderek de onları yad edeceğiz.”

“Vefa Borcumuzu Ödeyeceğiz”

Öznavruz, etkinliğe vatandaşlardan da yoğun katılım beklediklerine dikkati çekerek, "Herkes bisikletini alsın, cumartesi günü 1 Temmuz saat 11.00'de, Konya Kültür Park'a gelsin. Sayın Valimiz ve devlet büyüklerimizin teşrifleriyle inşallah orada etkinliğe 'start' vermiş olacağız." ifadelerini kullandı. Etkinliğin kentten başlamasında Konya'nın bisiklet şehri olarak bilinmesinin önemli rolü olduğunu aktaran Öznavruz, "Konya'da yediden yetmişe her kesimi bisiklet kullanırken görebilirsiniz. Bu avantajı kullanmak istedik. Düzenlediğimiz bu anlamlı etkinlikle inşallah, bisiklet şehri Konyamızdan başlayarak, ülkemizi turlayıp şehitlere olan vefa borcumuzu ödemiş olacağız." diye konuştu.

“Göz Yaşlarıyla Destek Verdiler”

Etkinliğe katılacak doktorlardan Mehmet Nurettin Uyar da 15 Temmuz şehitlerinin ülke çapında hafızalarda yaşatılması gerektiğini dile getirdi. Türkiye'nin şehitler ülkesi olduğunu belirten Uyar, “15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız ve bizden sonraki nesillere aktaracağız. En büyük amacımız budur. Şehitler anısına yapacağımız bu bisiklet turuyla ilgili konuyu nerede açtıysak, nerede konuştuysak herkes bize gözyaşlarıyla destek verdi. Bunun da ayrıca bir mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Seydişehir Haber Seydişehir Ajans Gündem Seydişehir Mustafa Koyuncuoğlu Ahmet Ekizer Nurettin uyar Son Dakika Seydişehir 15 Temmuz Şehitleri İçin Pedal Çevirecekler Konya Haber Konya Sağlık Müdürlüğü
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KATİL BAKAN İSTİFA ETTİ
KATİL BAKAN İSTİFA ETTİ
Süper Lig gelirleri 3,2 milyar liraya ulaştı
Süper Lig gelirleri 3,2 milyar liraya ulaştı