Advert

Davutoğlu Seydişehir'de

62 – 63 – 64. Türkiye Cumhuriyeti hükumeti Başbakanı ve Ak Parti Konya Milletvekili Profesör Doktor Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu bugün öğle saatlerinde Seydişehir’i ziyaret ettiler.

Davutoğlu Seydişehir'de
Bu içerik 5556 kez okundu.

62 – 63 – 64. Türkiye Cumhuriyeti hükumeti Başbakanı ve Ak Parti Konya Milletvekili Profesör Doktor  Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu bugün öğle saatlerinde Seydişehir’i ziyaret ettiler. Davutoğlu’nu Seydişehir Hükümet konağı önünde Seydişehir kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer, AK Parti yönetimi ve vatandaşlar karşıladı.

 

Buradan İlçe teşkilat binasına yürüyerek geçen Davutoğlu ve beraberinde ki heyet açık dükkanlarda bulunan çalışanlar ile kısa sohbetler gerçekleştirdi. İlçe teşkilat binasında partililer ile görüşen Davutoğlu görüşmenin basına açık olan kısmında Seydişehir’i ziyaret sebebini ve 15 Temmuz sonrasını değerlendirdi.

Davutoğlu’nun konuşmasında;

’’ Değerli Arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz, 15 Temmuz esnasında ve Sonrasında Seydişehir’imizin gösterdiği güçlü direniş dolayısıyla teşekkür etmek için geldik. Seydişehir ve diğer ilçelerin demokrasi direnişi ve Ayrıca 15 Temmuz gecesi Seydişehir’imiz bir şehit vermişti. Kaybettiğimiz, Muhsin Kiremitçi kardeşimiz, Ankara Gölbaşı Özel Harekatta görevli komiser yardımcısıydı. Kardeşimizin Ailesini eşi Seda hanımı ziyaret için geldik. Bir kez daha 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden bütün kardeşlerimize rahmet diliyoruz. Süleyman Sayan – Seydişehir ajans

Biz Buraya gelme hazırlığı içindeyken dün gece Gaziantep’te yeni bir terör saldırısı, alçak hain bir terör ile karşı karşıya kaldık. Tüm bu gelişmeler gösteriyor ki içerde ve dışarda bazı güçler. Türkiye’nin huzurunu, Türkiye’nin istikrarını, Türkiye’nin kalkınmasını istemiyor. Türkiye seçimlerden sonra istikrar dönemi ile önemli atılımlar ve gelişmeler gösterdi. 15 Temmuz darbe girişimi  ve hemen arkasında PKK, DAEŞ, DHKP-C gibi örgütleri FETÖ ile neredeyse koordineli bir şekilde harekete geçtiler. Bu topraklar çok sınavlar görmüştür, bu sınavlarda çetin mücadelelere girmiştir. Ancak hiçbir zaman iradesini teslim etmemiştir. Terörün hedefi bütün Türk halkıdır, bütün milletimizdir. Bazen düğünde, bazen hava alanında, bazen sokakta hepimiz terörün hedefi haline geliyoruz. 15 Temmuzdan darbe girişimi dolayısıyla kimse hayale kapılmasın, Türkiye 15 Temmuz sonra eskisinden daha güçlüdür eskisinden daha bir ve beraberdir. Bu terörist saldırılara karşı da ülkenin birliği beraberliği korunmalıdır. Bu sabah Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanımız, Gaziantep Valisi ve iç işleri bakanımızı taziyelerimizi iletmek sureti arayıp görüştük. ’Dedi.  Süleyman Sayan Seydişehir ajans

Daha sonra İlçe binasından ayrılan Davutoğlu çifti, Seydişehir’de bulunan Seyyid Harun Veli Camii ve Türbesini ziyaret ederek dua etti. Burada bir süre vatandaşlar ile hasbihal eden Davutoğlu, Seydişehirliler ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cami ziyaretinin ardından 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekatta Şehit olan, Seydişehirli komiser yardımcısı Muhsin kiremitçinin yeni cami mahallesinde ki baba evine taziye ziyaretinde bulundular. Ziyaretin ardından Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ilçeden ayrıldı.

 

Ahmet Davutoğlu Seydişehir Konya Seyyid Harun Camii Ak parti İlçe Teşkilatı Mustafa Konurer Regaip Ahmet Özyiğit Kaymakamlık Hükümet konağı Ak parti Seydişehir ilçe teşkilatı Süleyman Sayan Yusuf Koç
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması