Advert

Konuk: 19 Mayıs, Milletin İstiklal Aşkıyla Ayağa Kalktığı Gündür

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konuk: 19 Mayıs, Milletin İstiklal Aşkıyla Ayağa Kalktığı Gündür
Bu içerik 573 kez okundu.

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Konuk, mesajında “19 Mayıs 1919, hafızamıza silinmemek üzere nakşettiğimiz özel ve özellikli bir tarihtir. O gün Ya İstiklal Ya Ölüm diyerek üzerine karanlık ve karamsarlık çökmüş Anadolu’da şavkı gittikçe artan bir ışık yakan Mustafa Kemal’in, milleti istiklal aşkıyla ayağa kaldırdığı gündür” dedi.

 

İSTİKLAL YOLCULUĞUNUN İLK ADIMI 19 MAYIS 1919’DA ATILDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkıp 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı istiklal yolculuğunun ilk adımlarını attığında milletin ve ülkenin durumunu, “Koşulları ağır bir Ateşkes Anlaşması imzalanmış. Ulus yorgun ve yoksul bir durumda. Ordunun elinden silâhları ve cephanesi alınmış ve alınmakta. İtilaf donanmaları ve askerleri İstanbul’da... Adana iline Fransızlar; Urfa, Maraş, Antep’e İngilizler girmişler. Antalya ile Konya’da İtalyan birlikleri bulunuyor. Yunan ordusu İzmir’e çıkarılıyor. Ortada bir avuç Türk'ün barındığı bir Ata Yurdu kalmıştı. Son olarak, bunun da paylaşılmasını sağlamak için uğraşılmaktaydı” sözleriyle anlattığını söyledi.

 

19 MAYIS 1919, MİLLET HAFIZAMIZDAN ASLA SİLİNMEYECEK

Milletlerin hayatında olayların ve tarihin seyrini değiştiren, coğrafyalar ve milletler için yazılıp çizilen masa başı senaryolarını, küresel mühendislik hesaplarını boşa çıkaran anların ve kişilerin olduğunu vurgulayan Başkan Recep Konuk, sergiledikleri irade, aldıkları inisiyatif, üstlendikleri sorumluluk, koydukları tavır, attıkları adımla akışı değiştiren, milletlerin kaderini şekillendiren önderler ve yaşanan sürecin kilometre taşlarını oluşturan o özel günlerin, yüklendikleri mana ile millet hafızasında ayrı ve özel bir yer edindiğini kaydetti. Tarihin akışı içinde bazı günlere, o günle özdeşleşen ruh ile özel bir anlam yüklendiğini ifade eden Başkan Konuk, “Bu anlamda 19 Mayıs 1919, bizim millet hafızamıza silinmemek üzere nakşettiğimiz özel ve özellikli bir tarihtir. O gün Ya İstiklal Ya Ölüm diyerek üzerine karanlık ve karamsarlık çökmüş Anadolu’da şavkı gittikçe artan bir ışık yakan Mustafa Kemal’in milleti istiklal aşkıyla ayağa kaldırdığı gündür” dedi.

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VEE M.R.A KOVULDU !
VEE M.R.A KOVULDU !
TFF, Konya'ya ''PARDON'' dedi
TFF, Konya'ya ''PARDON'' dedi