Gönül Engellerini Kaldırdığımız Zaman Toplumumuz Mükemmele Ulaşacaktır”

10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen engelleri kaldıralım yürüyüşü büyük ilgi gördü.

Gönül Engellerini Kaldırdığımız Zaman Toplumumuz Mükemmele Ulaşacaktır”
Bu içerik 703 kez okundu.

Ümit çocukları Derneği, Kaymakamlık, Seydişehir Belediyesinin birlikte düzenledikleri engelliler yürüyüşü ve programındaki konuşmalarda Seydişehir’in engelli bireylere olan duyarlılık konusunda  birçok büyük kentleri geçtiği vurgulandı.

Hükümet meydanında başlayan 15 Temmuz Milli İrade Meydanında engelli öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam eden programa Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti  İlçe Başkanı Mustafa Konurer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, STK Başkanları , Ümit Çocukları Derneği Üyeleri, Seydişehir Özel eğitim İş Uygulama Merkezi, Yeni Yaşam Rehabilitasyon Merkezi Ve Özel Derman Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi(Okulu) öğrencileri, veliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Derneklerinin 15. yılında engellilere el uzatmaya devam ettiğini kaydeden Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya ;”imkanlarımız doğrultusunda ihtiyaçlarına el uzatmaya çalışıyoruz. Her yıl sizlerin büyük katılımı ile yaptığımız yürüyüşlerimiz ve diğer faaliyetlerimiz göz önünde bulundurulunca çok yol katettiğimizi gururla ifade etmek istiyorum.

Toplumda onlara da yer verildiği zaman, fırsat tanındığı zaman neler yapabileceklerini yıllarca beraber gördük paylaştık.

 Ümit çocukları Derneği bunların hepsini sizlerin maddi manevi destekleri ile başarmıştır. Onun için burada dernek yönetimim adına minnetimizi ifade etmek isterim.  Seydişehir’ de toplam 1270 engellimizle beraber yaşamaktayız. Aramızda herhangi birinin bir saniye sonra 1271. Olmayacağını kimse garanti edemez. Bu bilinçle ve hassasiyetle sizlerden istediğimiz engellilerimize acımanız değil. Sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşmanızdır. Bunlar olursa zaten aşılamayacak engel yoktur”dedi.

 

Seydişehir’in bir çok konuda  engelleri aştığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” gerek derneğimizin, gerekse rehabilitasyon merkezlerimizin çalışmaları Seydişehir’deki  engelli kardeşlerimizle, bizler arasındaki engelleri kaldırdı.Gerek rehabilitasyon merkezleri, gerek derneklerimizin, gerek belediyelerimizin,  en önemliside  hükümetimizin engellilere yönelik izlemiş olduğu politikalar, çalışmalar engelli kardeşlerimize verilen destekler hasta bakımları, yaşlı bakımları, engelli bakımları , evde bakımlar ücretleri noktasında bu gün  artık engellilerle aramızdaki engelleri kaldırmış bulunuyor.

 

Bundan sonraki süreç gönüllerdeki engelleri kaldırmak.Engelli kardeşlerimiz farklı duygularla değil, adeta kendimizin bir parçası gibi gördüğümüz, kendimizinde her an aynı durumda olabileceğimiz empatisini yaparak hayatımıza devam ettiğimiz zaman, aramızdaki gönül engellerimizi kaldırdığımız zaman toplumumuz daha mükemmele ulaşacaktır”dedi.

 

Engellilerin toplumun bir parçası olduğu kaydeden Kaymakam Aydın Erdoğan;” aslında her birey potansiyel bir engellidir. Bu bilinçle ve bilgiyle hareket edersek toplumun içinde yaşayan engelli vatandaşlarımızı maddi ve manevi olarak bu empati ile değerlendirirsek sosyal hayata, siyasi hayata, ekonomik hayata toplumun her kesimine kazandırabiliriz”dedi.

 

15 Temmuz Milliİrade Meydanında devam eden program protokol konuşmalarının ardından engelli öğrencilerin hazırladığı renkli gösterilerle son buldu.

 

 

 

Gönül Engellerini Kaldırdığımız Zaman Toplumumuz Mükemmele Ulaşacaktır”
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET