Seydişehir Esnaf Sanatkârlar Odası Ve Kosgeb Seydişehir Temsilciliğinden Açıklama

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası bünyesinde faaliyetini sürdüren Seydişehir KOSGEB temsilciliği Hükümetimizin geçen hafta ki Ekonomi

Seydişehir Esnaf Sanatkârlar Odası Ve Kosgeb Seydişehir Temsilciliğinden Açıklama
Bu içerik 965 kez okundu.

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası bünyesinde faaliyetini sürdüren Seydişehir KOSGEB temsilciliği Hükümetimizin geçen hafta ki Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında almış olduğu karar doğrultusunda, Küçük ve orta Ölçekli İşletmelerin ekonomik açıdan nefes aldırmak amacı ile KOSGEB aracılığı verilecek olan kredi hakkında açıklamada bulunuldu.

    Açıklamada; işletmelere verilecek faizsiz kredinin, 12 ayı ödemesiz kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay vadeli üst limitin 50.000 TL şeklinde olacağı bildirildi. Krediden yararlanmak isteyen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin, Odamız hizmet binasında yer alan, Seydişehir KOSGEB Temsilciliğimizden KOBİ veri tabanına kayıt işlemlerini tamamlayıp, KOBİ bilgi beyannamelerini doldurmaları gerekmektedir. Daha önceden KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan işletmelerimizin ise bilgi beyannamelerini güncellemeleri gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına ayrıca, www.kosgeb.gov.tr adresinden de online kayıt yapılabilmektedir.

     Krediye ilişkin detaylar henüz netleşmemiş olup, konu ile alakalı resmi açıklama geldikçe tekrar bilgilendirmemiz devam edecektir. Kredinin, bir yıl ödemesiz,  36 ay vadeli ve faizinin de KOSGEB tarafından karşılanacak olması, Esnaf ve Sanatkârımızın masrafını azaltacaktır. Umuyoruz ki, özellikle Esnaf ve Sanatkârımızın ve üyelerimizin tamamının bu krediden yararlandırılmasıdır.

     Konu ile ilgili Görüş bildiren Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aypar ise; KOSGEB marifetiyle uzunca zamandır Esnaf ve Sanatkârımıza finans desteği yapılmamıştı. Ülkemizin içinde bulunduğu durum itibarı ile ekonomik zorlukları en çok hisseden kesim olarak verilecek bu kredinin nispeten esnafımızın ödeme zorluklarını hafifleteceğini düşünüyoruz. Ayrıca üzerinde çalışılan ve sürekli gündemde tuttuğumuz, Esnaf ve Sanatkâra yönelik sicil affının, verilecek Kredi ile beraber çıkarılmasını bekliyoruz.

       Bu vesile ile, Reel sektör adına atılan bu adımı yerinde olduğunu düşünüyor, Esnaf ve Sanatkarımız için desteğin kabul edilmesinde emeği geçen başta, Bilim Teknoloji, Sanayi ve Ticaret Bakanlığımıza, Üst Kuruluşlarımıza ve Esnaf ve Sanatkârlar Odalarımıza, Esnafımız ve Üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Dedi

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çınar Göz Kamaştırdı
Çınar Göz Kamaştırdı
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI