İstanbul'da Polise Hain Saldır 29 şehit.

​İstanbul Beşiktaş'ta iki patlama oldu. Maçka Parkı yakınında meydana gelen patlamanın canlı bomba olduğu belirtildi.

İstanbul'da Polise Hain Saldır 29 şehit.
Bu içerik 384 kez okundu.

İstanbul Beşiktaş'ta iki patlama oldu. Maçka Parkı yakınında meydana gelen patlamanın canlı bomba olduğu belirtildi. Dolmabahçe'deki Vodafone Arena Stadı yanında meydana gelen patlamanın ise bombalı araçla gerçekleştirildiği öğrenildi. Olay yerine çok sayıda ambulans, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olayın polise yönelik bir bombalı saldırı olduğu öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hain saldırıda 29 şehidimiz olduğunu açıkladı.

İstanbul Beşiktaş'ta iki ayrı patlama meydana geldi. Maçka Parkı yakınında meydana gelen patlamanın canlı bomba ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Dolmabahçe'deki Vodafone Arena Stadı yakınında ise bombalı araçla ikinci bir bombalı saldırı gerçekleştirildiği belirtildi. Saldırının hedefinin Çevik Kuvvet polisleri olduğu öğrenildi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hain saldırıda 29 şehidimiz olduğunu açıkladı.

 

Beşiktaş'ta çevik kuvvete yönelik düzenlenen bombalı saldırıda olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, patlamada yaralananlar İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Etfal Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile çevredeki bazı özel hastanelere götürüldü.

 

 

SALDIRI NEDENİYLE 1 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Aralarında polis müdürleri, başkomiser, komiser, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da bulunduğu çok sayıda kişinin patlamada yaralandığı öğrenildi. Patlamada yaralanan bazı polislerin hayati tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen 2 ayrı bombalı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada; "29 şehidimiz var. 2'si sivil, biri emniyet müdürü, biri emniyet amiri olmak üzere 27 polis arkadaşımız şehit oldu, 166 tespit edilen yaralı var. Saldırıyla ilgili 10 kişi gözaltına alındı." ifadelerinde bulundu.

 

 

YOĞUN BAKIMDAKİ 3 YARALININ DURUMU CİDDİ

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise saldırının ardından ilk 4 dakika içerisinde ilk ambulansın olay yerine ulaştığını belirterek, 106 ambulansla ve çok sayıda Ulusal Medical Kurtarma Ekibi elemanı ve 112 acil personeliyle yaralılara müdahale edildiğini söyledi.

 

Akdağ, "Hastanelerimizde kayıtlı hasta sayısı 166, bunlardan 20'si evlerine gönderilebilmiştir. Şu anda halihazırda ameliyat halinde olan 17 kardeşimiz var. 6 kardeşimiz de yoğun bakımda, yoğun bakımda olan kardeşlerimizin 3'ünün durumu oldukça ciddi." diye konuştu.

 

İLK AÇIKLAMA İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN!

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra çevik kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor."

 

İKİ PATLAMA OLDU, BİR TANESİ CANLI BOMBA

 

İçişleri Bakanı Soylu: "İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi. Birisi tam stadın hemen üzerinde Süzer Plaza ile yan yana olan, daha önce 'Beleştepe' denilen yerde, diğeri ise Maçka Parkı'nda. Maçka Parkı'ndakinin canlı bomba olduğu değerlendiriliyor."

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çınar Göz Kamaştırdı
Çınar Göz Kamaştırdı
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI