Konyaspor Saldırıya Uğradı

Atiker Konyaspor’u taşıyan takım otobüsü Alanyaspor ile oynanan ve temsilcimizin...

Konyaspor Saldırıya Uğradı
Bu içerik 1649 kez okundu.

Atiker Konyaspor’u taşıyan takım otobüsü Alanyaspor ile oynanan ve temsilcimizin 3-2 galip geldiği maçın ardından içinde futbolcular ve teknik heyetin olduğu bir sırada Alanyasporlu taraftarlar tarafından taşlandı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada;

''Maç sonrası çıkan olaylar nedeniyle bir kısım fanatik taraftarların taşlı saldırısına taraftar otobüsleri de hedef oldu. Otobüs şoförleriyle birlikte bazı taraftarlar yaralandı. Taraftarlar ve takım otobüsümüze yapılan saldırıları kınıyor, buna sebep olanların en kısa sürede tespit edilip cezalandırılmalarını istiyoruz.

Atiker Konyaspor Kulübü olarak sezon başından beri futbol sahalarında gerginlik yaşanmaması için elimizden gelen bütün gayreti gösterdiğimiz halde bu tür insanlık dışı olaylarla karşılaşmamız ve dünyanın en büyük tehlikesi olarak görülen holiganlığın yeniden hortlamasına şahit olmamız  bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Teknik heyetimiz ve futbolcularımız takım otobüsümüzün içindeyken saldırıya uğramalarını an itibariyle Türk futbolunun önündeki en büyük sorun olarak görmekteyiz.Konuyla ilgili görevini suistimal edenlere yönelik soruşturma başlatılmasını , bugün maruz kaldığımız saldırının faillerinin bir an önce adaletin karşısına çıkarılmasını bekliyoruz.

Bir turizm kenti olan Alanya’da böylesine bir olayla karşılamamız hem taraftar hem takım otobüslerimizin taşlanması üzeri örtülecek bir konu değildir. Medyada yorum yapan, eli kalem tutup köşe yazan herkesi bu büyük tehlike karşısında tepkilerini ortaya koymaya davet ediyoruz. Konu bugün için Atiker Konyaspor odaklı olabilir ancak içerik açısından Türk futbolu büyük tehlike içindedir…

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.'' Denildi.

 

Konyaspor Saldırıya Uğradı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET