Advert

Konya'da ilk FETÖ davası açıldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili başlatılan soruşturmalar kapsamında Konya'da 45 sanıklı ilk dava açıldı.

Konya'da ilk FETÖ davası açıldı
Bu içerik 1406 kez okundu.

15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından avukatlara yönelik olarak başlatılan soruşturmaya ilişkin iddianame tamamlandı.

20'si tutuklu 45 sanık hakkında "Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etmek, Silahlı Terör Örgütü Kurmak veya Yönetmek, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet Etmek" suçlarından dava açıldı.

İŞTE İSTENEN CEZALAR

Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen davada sanıklardan bir kısmının ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, bir kısmının da 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

FETÖ/PDY'nin Konya Barosu yapılanmasıyla ilgili ayrıntılara yer verilen iddianamede, bazı sanıkların ByLock kullandıkları, hukuk üniversitesi öğrencilerine burs imkanları sağlandığı, stajyer avukatların örgüt yapılanmasına dahil edilmesine yönelik faaliyetlerde bulunulduğu, kurban parası adı altında örgüte maddi destek sağlandığı, yine bir kısım sanıkların sıklıkla Pensilvanya'daki örgüt liderini ziyarete gittikleri, FETÖ'nün talimatı doğrultusunda Bank Asya'yı ayakta tutabilmek için yüklü miktarda paralar yatırdıkları, darbeye destek niteliğinde sosyal medyada paylaşımlarda bulundukları hususlarına yer verildi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacağı Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan tarafından açıklandı.

konya feto davası
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması