Seydişehir'e Özel Eğitim Uygulama Merkezi

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Özel Eğitim Uygulama Merkezi açılması için Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını ve bakanlığın ...

Seydişehir'e Özel Eğitim Uygulama Merkezi
Bu içerik 1377 kez okundu.

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Özel Eğitim Uygulama Merkezi açılması için Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını ve bakanlığın uygulama merkezi açılmasına onay verdiğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra devlet tarafından el konulan Özel Kazım Cingöz Ortaokulu’nun Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi olarak hizmet vermeye başlamasından sonra yeni sanayi sitesinde bulunan eski Fen Lisesinin de özürlülere yönelik eğitim veren bir okula dönüştürülmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapıldığını söyleyen Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer bakanlığın yapmış olduğu incelemelerin ardından eski Fen Lisesinin 1. ve 2. Kademe Özel Eğitim uygulama merkezi ile 3. Kademe Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi olmasına karar verilmiştir dedi.

Yapılacak tamir, bakım ve onarım çalışmalarından sonra Özel Eğitim Merkezinin özürlülere yönelik Eğitim ve Öğretime başlayacağını söyleyen İlçe Başkanı Konurer uygulama merkezi için gerekli olan malzemelerinde Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanacağını söyledi.

Özel uygulama merkezinin Seydişehir’e kazandırılması için büyük emek sarf eden Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci’ye, İlçe Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar’a da teşekkür eden Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer uygulama merkezinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Seydişehir'e Özel Eğitim Uygulama Merkezi
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET